KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "ATP_BAZEL"
Vége Federer 10 hónapos pokoljárásának 2011. november 6. 17:09 Hat év alatt ötödik győzelmét aratta szülővárosában Roger Federer, aki vasárnap 6:1, 6.3-ra gázolta le a korábban Novak Djokovicsot búcsúztató Nisikori Kejt a bázeli 1,225 millió eurós férfi tenisztorna döntőjében. A svájci ezzel megvédte címét és véget vetett tíz hónapos végső siker nélküli negatív sorozatának.

Elmarad a Federer-Djokovics döntő 2011. november 5. 17:16 Bombameglepetés Bázelben: szettelőnyről kapott ki Novak Djokovics a japán Nisikori Kej ellen, a bázeli 500-as ATP-tornán (fedett pálya, 1.225 millió dollár) szombat délután. Az utolsó játszmában egy gémet sem tudott nyerni a szerb világranglista-első, aki negyedik vereségét szenvedte el 2011-ben. Nisikori az első japán a tenisz történetében, aki legyőzte a világelsőt, a vasárnapi fináléban a címvédő Roger Federer ellen folytathatja menetelését.

Újra itt van! Federer és a nagy csapat! 2011. október 31. 20:34 Másfél hónapos kihagyás után egy kétszettes, kötelező győzelemmel tért vissza Roger Federer "hazai pályán" az olasz Potito Starace ellen a Swiss Indoorson (1.225 millió dollár, kemény pálya). A nyolcaddöntőben a brazil Bellucci vagy a finn Nieminen vár rá. Ritkán látni ilyen parádés szereposztást 500-as tornán, kedden Djokovics és Murray is harcba száll a vadonatúj bázeli borításon.

Federer Roddickot verte, jön Djokovics 2010. november 6. 18:31 Megismétlődik a tavalyi finálé az 1,225 millió eurós bázeli tenisztornán, miután Novak Djokovics honfitársát, Viktor Troickit, Roger Federer pedig Andy Roddickot búcsúztatta két szettben a szombati elődöntőkben.

Federer kiszolgálta a bázeli közönséget 2008. október 24. 20:40 Az első helyen kiemelt, hazai közönségkedvenc Roger Federer könnyedén nyert a 891 ezer euró összdíjazású bázeli fedettpályás férfi tenisztorna negyeddöntőjében.

Két rövidítés kellett Federer sikeréhez 2008. október 23. 21:24 Elmaradt legjobbjától, ennek ellenére nem engedett a két szettből az első helyen kiemelt Roger Federer a szülővárosában, Bázelben zajló 891 ezer dollár összdíjazású férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében a finn Jarkko Nieminen ellen. A korábbi világelső könnyen gondba kerülhetett volna, azonban csakúgy mint mindig, ezúttal is a fontos pontokat megnyerte, így negyeddöntős.

Tenisz, Bázel: Del Potro, Blake és Nalbandian is negyeddöntős 2008. október 23. 19:48 Az esélyesek sikerét hozták a csütörtöki nyolcaddöntők a 891 ezer euró összdíjazású bázeli fedettpályás férfi tenisztornán.

Tenisz, Bázel: James Blake három szettben verte Nicolas Kiefert 2008. október 22. 21:40 A Bázelben zajló, 891 ezer euró összdíjazású férfi tenisztorna egyeseinek küzdelmében az első fordulóban a negyedik helyen kiemelt amerikai James Blake három játszmában verte a német Nicolas Kiefert.

Tenizs, Bázel: Acasusót a hazai kedvenc Bohli búcsúztatta 2008. október 22. 09:47 Nem jutott be a második fordulóba, azaz a legjobb 16 közé Jose Acasuso a 891 ezer euró összdíjazású bázeli tenisztornán.