Vízilabda, junior Eb: az oroszokat is legyőzték a magyarok

Szerző: shLétrehozva: 2008. szeptember 9. 14:35
Az Isztambulban zajló junior férfi vízilabda Európa-bajnokságon harmadik mérkőzését is megnyerte a magyar válogatott, amely ezúttal Oroszországot győzte le két góllal. Magyarország így első helyen végzett a C csoportban és várhatja a negyeddöntőbeli folytatást.

Az első negyed döntetlenjét követően a félidőben egy góllal vezettek a mieink, akik a záró rész előtt háromra növelték előnyüket. A gólözönt és kilenc találatot hozó negyedik negyedet elveszítettük ugyan, de két gól így is megmaradt az előnyből a találkozó végére.

A magyar csapat kezdésnek Spanyolországot verte 13-5-re, majd jött a házigazda törökök elleni kiszenvedett, 10-9-es siker. Magyarország a negyeddöntőben a B2-D3 találkozó győztesével játszik majd.

Oroszország három vereséggel zárta a csoportkört, ők a folytatásban már csak 9-16. helyért játszhatnak.