Vízilabda, férfi junior Eb: egygólos vereség a hollandoktól

Szerző: shLétrehozva: 2008. szeptember 11. 20:02
A magyar férfi junior vízilabda-válogatott az isztambuli Európa-bajnokság negyeddöntőjében egygólos (10-9) vereséget szenvedett Hollandiától, így a folytatásban csak az 5-8. helyért játszhat.

Csapatunk csoportgyőztesként kihagyta a középdöntőt, azonnal a negyeddöntőbe kvalifikálta magát, ahová a hollandok csak a házigazda törökök legyőzését (12-11) követően jutottak be.

A negyeddöntőt a magyarok kezdték jobban (3-2), de a második felvonás rossz támadójátékának köszönhetően a félidőben már ellenfelünknél volt a minimális előny (5-4).

A harmadik játékrész végére kiegyenlített csapatunk (6-6), de a záró részben bekapott négy gól azt jelentette, hogy a hollandok jutottak be a szombati elődöntőbe, ahol a spanyolokkal mérkőzhetnek meg.

A magyarok az 5-8. helyért játszhatnak tovább, először Görögország ellen, a másik párban Olaszország-Horvátország találkozót rendeznek. A másik elődöntőben Szerbia és Montenegró méri össze magát.