Tsonga nem engedett a két szettből

Szerző: shLétrehozva: 2009. február 22. 16:18
Nem született meglepetés Marseille-ben: a negyedik kiemelt Jo-Wilfried Tsonga két szettben kényszerítette vereségre honfitársát Michaël Llodrát (7:5, 7:6 (7-3) a vasárnapi fináléban. A Le Mans-i születésű, top 10-be visszavágyó Tsonga idei második sikerét aratta.

Jo-Wilfried Tsonga igazolta jó formáját a 2009-es Marseille Open döntőjében, két szoros szettben múlta felül a világranglistán 50. Michael Llodrát.

A negyedik kiemelt francia két hete Dél-Afrikában diadalmaskodott, és a Riviéra-partján is remekelt, az elődöntőben a nagy favorit Djokovicsot állította meg. Az agresszíven játszó Llodrának végül egy óra 43 perc alatt kellett megadnia magát.

Tsonga a 11. játékban brékelte le ellenfelét, hogy aztán szettelőnybe kerüljön. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a felek, a rövidítésben aztán nem bírta a feszültséget az esélytelenebb párizsi, Tsonga első meccslabdáját ásszal használta ki.

Ez volt karrierje negyedik ATP-tornagyőzelme a tavalyi Australian Open-döntősnek.