Szenved Nadal, de versenyben van

Szerző: shLétrehozva: 2010. június 26. 20:00
Sorozatban a második ötszettes csatáját nyerte a világelső Rafa Nadal a wimbledoni bajnokság hatodik versenynapján, a német Philipp Petzschner ellen fordított 1-2-es játszmaállásról (6:4, 4:6, 6:7, 6:2, 6:3). A mallorcai a negyeddöntőbe jutásért a francia Paul-Henri Mathieu-vel mérkőzik hétfőn. Játszmavesztés nélkül jutott a legjobb 16 közé a svéd Robin Söderling, a nőknél a Clijsters-Henin csúcstalálkozó után újabb rangadó jött össze, a címvédő Serena Williams Sarapovával találkozik a negyedik fordulóban. Kiesett a fehérorosz Viktorija Azarenka és az olasz Flavia Pennetta, a junioroknál győzelemmel mutatkozott be Babos Tímea és Zsiga Máté.

A vártnál sokkal nehezebb feladat elé állította az All England Clubban kilenc mérkőzés óta veretlen Rafa Nadalt a német Philipp Petzschner. A 26 éves germán kitűnően adogatva és remek taktikával teniszezve zavarba hozta a spanyolt, aki kétszer is kirendelte a pályára a trénert.

A második orvosi vizit mindenképpen jót tett Nadalnak, mert azt követően tudta elnyerni a negyedik játszmában ellenfele adogatójátékát.

A három óra, negyvenöt perces mérkőzés folyamán mindössze két fogadóelőnye volt a németnek, de Nadal ezzel együtt sem érezhette magát igazán biztonságban egészen az utolsó pillanatig. Petschner láthatóan elfáradt a döntő játszmára, ami meghatározta a hajrá kimenetelét.

Reuters
  Fotó: Reuters

Lassan érdemes odafigyelni a svéd Robin Söderlingre, akitől a brazil Bellucci sem tudott játszmát elvenni. A kilencedik kiemelt, kétszeres Roland Garros-döntős skandináv legközelebb a spanyol Ferrerrel találkozik. Biztos,hogy lesz francia a férfi egyes negyeddöntőben, mert a tizedik kiemelt Tsonga honfitársával, Benneteau-val meccsel a negyedik körben.

A nőknél a játéknap két apró meglepetése mellett nem történt komolyabb szenzáció, kiesett ugyan Viktorija Azarenka és Flavia Pennetta, de a címvédő Serena Williams és a szintén wimbledoni bajnok Marija Sarapova magabiztos sikerrel jutott tovább.

A következő forduló után azonban már csak az egyikük örülhet, mert az orosz és az amerikai egymás ellen mérkőzik. Erről előzetesen csak annyit, hogy korábban hétszer találkoztak, és ötször az első kiemelt nyert, ráadásul az utolsó négy alkalmommal mindig ő volt a jobb. Viszont két éve nem párbajoztak, és eddigi egyetlen wimbledoni meccsüket Sarapova nyerte (2004-ben 6:1, 6:4-re).