Szafina idei harmadik trófeáját nyerte

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 3. 21:03
Magabiztos győzelmet aratott Dinara Szafina a Montrealban zajló 1,34 millió dollár összdíjazású női tenisztorna fináléjában. A hetedik helyen kiemelt versenyző a szlovák Dominika Cibulkovát verte két szettben, 6:2, 6:1-re. Az orosz versenyző ezzel karrierje nyolcadik tornagyőzelmét aratta.

MONTREAL, NŐI TENISZTORNA, DÖNTŐ:
Szafina (orosz, 7.) - Cibulkova (szlovák) 6:2,6:1

Egy héttel ezelőtt elég nehezen lehetett elképzelni, hogy a fináléba Dinara Szafina és Dominika Cibulkova jut be. Az orosz szereplése nem okozott különösebb meglepetést, hiszen idén már néhány versenyen bizonyította, hogy bizony ott van a helye a legjobb tíz között a világranglistán.

A szlovák versenyző teljesítménye azonban sokakat meglephetett, hiszen a második körben Jelena Gyementyjevát, a harmadikban Nagyja Petrovát, a negyeddöntőben Jelena Jankovicsot – aki nem mellesleg augusztus 11-étől az élre áll majd a női világranglistán -, míg a legjobb négy között Marion Bartolit búcsúztatta.

Ennek ellenére nem Cibulkova volt a meccs esélyese, és ez az első pillanattól kezdve látszott is, hiszen a világranglista 31. helyén álló teniszezőnő rögtön a meccs elején hátrányba is került.

Szafina magabiztosabban teniszezett, és 5:1-es állásnál már dupla brékelőnye volt. Ekkor a hetedikként rangsorolt orosz kicsit mintha visszavett volna. Egyet ekkor ledolgozott ellenfele a hátrányából, de még mielőtt elhihette volna, hogy van esélye visszajönni a szettbe, ellenfele újra remek fogadójátékot mutatott be, és 6:2-re megnyerte a felvonást.

A második szettben semmi sem változott. Szafina továbbra is magabiztosan teniszetett, és kétszer is elvette ellenfele adogatását, és mivel sajátjait is hozta, rövid időn belül 4:0-ra alakította az állást.

Ezután mintha az első szett forgatókönyvét lapoztuk volna át újra, hiszen Cibulkova visszavett egyet orosz ellenfele előnyéből, majd Szafina gondolt egyet, és megcsinálta hatodik brékjét is a meccsen.

A hetedik helyen kiemelt versenyző ezután újra hozta magabiztos szervajátékát, aminek az lett a végeredménye, hogy 6:2, 6:1-re megnyerte a meccset, és ezzel karrierje nyolcadik tornagyőzelmét aratta.