Roddick a negyeddöntőben búcsúzott

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 24. 17:43
Andy Roddick számára a negyeddöntő jelentette a végállomást a 713 ezer euró lyoni férfi tenisztornán, miután 7:6 (7:5), 7:6 (7:5)-ös vereséget szenvedett Robin Söderlingtől. Az első helyen kiemelt teniszező 83 perces ütközetben maradt alul 7. helyen rangsorolt svéd riválisával szemben.

LYONI FÉRFI TENISZTORNA, NEGYEDDÖNTŐ:
Robin Söderling (svéd, 7.)-Andy Roddick (amerikai, 1.) 7:6 (7-5), 7:6 (7-5)
Tsonga (francia, 3.)-Ferrero (spanyol) 7:6 (7-5), 6:1
Simon (francia, 4.)-Ouanna (francia) 6:3, 7:5

Az amerikai első kiemeltként, egyértelmű esélyesként lépett pályára a hetedik helyen rangsorolt Robin Söderling ellen, ám ezúttal nem igazolódott be a papírforma a lyoni tenisztornán.

A 42 ász tarkította mérkőzés mindkét szettje csak tie breakben dőlt el, mindkétszer Robin Söderling összpontosított jobban, és verte meg nagyszerű játékkal ellenfelét.

Az összecsapáson bár öt bréklehetőség is adódott a felek előtt, Roddick egy, míg Söderling négy alkalommal is hibázott döntő helyzetben, így kétszer is rövidítésre kényszerültek a játékosok.

A kiegyenlített rangadó végül utóbbi sikerével zárult, aki bár nem játszott jobban riválisánál, a kiélezett helyzetekben nem remegett meg a keze.

A svéd teniszező a Gilles Simon-Josselin Ouanna párharc győztesével mérkőzik meg a döntőbe jutásért.