Nem bírt Serena szerváival Bondarenko

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 27. 00:01
A negyedik helyen kiemelt Serena Williams is biztosította helyét a legjobb 64 között kedden az amerikai nyílt teniszbajnokságon, a US Openen, miután 6:1, 6:4-re verte az ukrán Katyerina Bondarenkót. Az 1999-es és 2002-es női bajnok az első felvonásban labdamenetet sem vesztett (!) saját adogatásaiból, majd egy brékkel biztosította be a második játszmát és a Jelena Vesznina Julija Vakulenko találkozó győztesével játszik a második körben.

US OPEN, NŐK, 1. FORDULÓ:
Serena Williams (amerikai 4.) – Katyerina Bondarenko (ukrán) 6:1, 6:4

Sajátos tesvérpárharcra számíthattunk kedden a US Openen, mivel az ifjabb Williams-nővér Serena, a fiatalabb Bondarenko-testvér Katyerina ellen lépett pályára az Arthur Ashe gigantikus stadionjában.

A negyedik helyen rangsorolt amerikai, aki még kétszer, legutóbb 2002-ben hódította el a trófeát Flushing Meadowsban az idei évben is esélyesként érkezett és ennek megfelelő rajtot vett az első körben.

Az ukrán Bondarenko karrierjének legnagyobb sikere Ana Ivanovics legyőzése volt, még 2007-ben Stuttgartban, hasonló sikerre készült kedden is, azonban hamar teljesíthetetlen feladattal nézett szembe.

Serena az első játszmában tökéletesen szervált és anélkül került előnybe, hogy egyetlen pontot (!) vesztett volna saját adogatójátékai során.

Az ukrán a kiábrándító nyitószettet követően mindent megpróbált a másodikban és sokáig tartotta a lépést nagynevű ellenfelével, ám 5:4-es Serena vezetésnél megremegett a keze, amely a mérkőzésébe került.

Serena néhány látványos labdamenetet nyerve jutott el meccslabdáig, majd kevesebb, mint egy óra alatt biztosította helyét a legjobb 64 között, ahol a Jelena Vesznina Julija Vakulenko párharc győztesével találkozik.