Murray legyőzte a fináléban Djokovicsot

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 3. 23:47
Két szettben nyert Andy Murray a 2 millió 615 ezer dollár összdíjazású tenisztornán Cincinnatiban, a Mertersorozat hetedik állomásán. A skót kiválóság mindkét felvonást a rövidítésben hozta a világranglista harmadik helyén álló szerb Novak Djokovics ellen.

Novak Djokovics hatalmas lelki plusszal érkezhetett a fináléba, hiszen az elődöntőben szombaton megszakította Rafael Nadal harminckét meccses veretlenségi sorozatát, miután 6:1, 7:5-re legyőzte az augusztus 18-án a világranglista élére ugró spanyolt.

Murraynek nem volt ennyire nehéz dolga, habár azt nem árt megjegyezni, hogy a remek szervajátékkal rendelkező Ivo Karlovic ellen meg kellett szenvednie. A skót a mérkőzést 6:4, 6:4-re nyerte meg.

Az első felvonásban mindkét játékos hozta az adogatását, és ami néminemű meglepetést okozott, hogy nem a világranglista harmadik helyén álló szerb irányította a játékot. Míg Djokovicsnak esélye sem volt a brékre az első felvonásban, addig ellenfelének kétszer is.

Így a rövidítés döntött, amelyben a láthatóan jobban koncentráló, és a győzelmet jobban akaró Murray 3-0-ra, majd 5-1-re is elhúzott, és végül 7-4-re megnyerte a játszma ezen szakaszát, és ezzel behúzta a szettet is.

A folytatásban 1:1-nél mindketten elvették a másik adogatását, de ezután 4:3-as állásig fej-fej mellett haladtak, amikor Murray újra brékelt, és a meccsért adogathatott.

30-0 is volt a skót javára, amikor Djokovics megrázta magát, feljött, de nem tudta ledolgozni a hátrányt, legalábbis egy darabig nem. A nyolcadikként rangsorolt kiválóságnak ezután négy meccslabdája is volt, de ellenfele hihetetlen nyerőket ütött, és addig játszott Murray idegeivel, míg visszajött a meccsbe.

A folytatásban egyik versenyző sem került előnybe, így jöhetett újra a tiebreak, amiben ezúttal is Murray volt a jobb, és ekkor 6-4-es állás után a második meccslabdájánál már nem hibázott, így ő nyerte a trófeát, és első Mestertorna-sikerét aratta.