Ljubicic visszalépett a hazai tornáján

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 17. 20:23
Hátsérülése vetett véget Ivan Ljubicic álmainak a horvátországi Umagban zajló 326 ezer euró összdíjazású salakpályás tornán. A hazai közönség előtt szereplő egykori világranglista harmadik, honfitársa, Karasunic ellen lépett volna pályára csütörtök délután, de rossz állapota miatt lemondta szereplését. Eközben Amersfoortban három spanyol jutott a legjobb négy közé, míg Kitzbühelben az esős időjárás hatására, csak egy elődöntős személye ismert.

A hazai közönség előtt szereplő Roko Karasunic jutott először az elődöntőbe a 326 ezer euró pénzdíjazású versenyen Umagban. Túlságosan nem kellett megizzadnia, hiszen ellenfele az ötödik helyen kiemelt Ivan Ljubicic hátsérülésére hivatkozva lemondta szereplését.

Nagy csatában bejutott a legjobb négy közé a tavaly tavasszal a világelső Roger Federert sorozatban kétszer elpáholó Guillermo Canas is, aki három játszmában lépett tovább. Ugyan ötször bukta el adogatását, de nyolcszor vette el az ellenfele, a szerb Pashanszki szerváját, így végül döntőszett 7:5-el jutott be a legjobb négy közé.

Az amersfoorti 326 ezer euró összdíjazású tornán már mind a négy elődöntős személye ismert. Továbbjutott a második, a negyedik és az ötödik kiemelt is, de a legjobb négy között van a spanyol Oscar Hernandez is.

A versenyben maradt teniszezők közül három spanyol nemzetiségű, közülük Albert Montanes tekinthető a legnagyobb névnek. A tornán negyedik helyen rangsorolt játékos honfitársát Ivan Navarro Pastort verte két 6:4-es játszmában.

A kitzbüheli tornán, akárcsak a Szávay Ágnes részvételével zajló Bad Gastein-i viadalon is az eső volt az úr csütörtökön. A hazaiak legnagyobb örömére egy mérkőzés legalább befejeződött, ahol az osztrák kedvenc Jürgen Melzer argentin ellenfele ellen győzedelmeskedett, két könnyed szettben.

A további három elődöntős neve várhatóan péntekre válik véglegessé. A múltheti stuttgarti versenyt behúzó Juan Martin Del Potro és a francia Devilder egy szettre van a továbbjutástól, Jan Hernych és Rainer Schüttler mérkőzése viszont a döntőszettben maradt félbe, nehét megjósolni melyikük léphet tovább.

Az indianapolisi keménypályás viadalon a magyar idő szerint esti órákra két találkozó ért véget.

ATP UMAG, 326 EZER EURÓ ÖSSZDÍJAZÁS, SALAK, NEGYEDDÖNTŐ:
Karanusic (horvát) – Ljubicic (horvát) Ljubicic visszalépett
Canas (argentin, 6.) – Pashanszki (szerb) 6:7 (3-7), 6:3, 7:5
M Gonzalez (argentin) – Karlovic (horvát, 2.) 3:6, 6:3, 6:4
Andrejev (orosz, 4.) – Gimeno-Traver (spanyol) 6:2, 7:6 (7-3)

Hernych (cseh) –Schüttler (német, 2.) 6:2, 4:6, 3:2-nél eső miatt félbeszakadt
Roitman (argentin) – Del Potro (argentin, 7.) 2:6, 2:2-nél eső miatt félbeszakadt
Devilder (francia) –Peya (osztrák) 6:4, 4:2-nél eső miatt félbeszakadt