Hazaküldte Czinket az olasz bombázó

Szerző: shLétrehozva: 2010. február 15. 18:02
Az első forduló jelentette a végállomást Czink Melinda számára a "Barclays Dubai Tennis Championships" (kemény pálya, kétmillió dollár) premier kategóriás WTA-tornán hétfőn. A top tízbe visszavágyó olasz Flavia Pennetta egy óra tíz perc alatt, 6:4, 6:1-re győzte le.

Először találkozott egymással a két 27 éves teniszező az Egyesült Arab Emirátusokban, ahol a női teniszvilág színe-java felvonult erre a hétre.

Csak az első szettben tudta megnehezíteni az olasz bombázó dolgát a világranglista-44. magyar, a második felvonásban mindössze egy gémre futotta erejéből.

A tizedik kiemelt, szabadkártyás olasz hölgy újabb, számára ismeretlen ellenféllel mérkőzhet a legjobb 16 közé jutásért, azzal a német Andrea Petkoviccsal, aki Jelena Gyementyjevát is megszorította a múlt heti, párizsi negyeddöntőben. Pennetta a négy között búcsúzott a francia fővárosban, a cseh Lucie Safarova állta útját a finálé kapujában.