Egyre közelebb Nadal a trónfosztáshoz

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 1. 07:37
Rafael Nadal két szettben, 6:4, 7:6 (7-0)-ra verte a német Tommy Haast a 2,6 millió dollár összdíjazású cincinatti férfi mesterverseny nyolcaddöntőjében, így akár már vasárnap átveheti Roger Federertől a világelsőséget. A spanyol teniszező 235 hét után taszíthatja le a trónról a svájciak kiválóságát.

TENISZ, CINCINNATI MESTERTORNA, NYOLCADDÖNTŐ
Rafael Nadal (spanyol, 2.)-Tommy Haas (német) 6:4, 7:6 (7-0)
Nicolas Lapentti (ecuadori)-Fernando Verdasco (spanyol) 6:3, 7:5

Vasárnap sor kerülhet arra, amelyre nem volt példa jó ideje, egészen pontosan 235 hete: amennyiben Rafael Nadal végez az élen a cincinnati mesterversenyen, 6730-ra duzzaszthatja pontjainak számát, amellyel megelőzné a 6680 egységen álló ellenlábasát, Roger Federert.

A spanyol teniszező a trónfosztás felé éjjel újabb hatalmas lépést tett, miután Tommy Haas sem tudta feltartóztatni az Egyesült Államokban zajló viadalon, és bár megszorongatta ellenfelét, a végső győzelemre egy percig sem volt esélye.

Nadal az első szettet ötven perc alatt hozta, mondhatni könnyedén, már az első adandó alkalommal sikerült elvennie Haas adogatójátékát, és a továbbiakban bár kétszer is visszabrékelhetett volna a német, egyszer sem tudott élni a kínálkozó lehetőséggel.

A második játszmában már jobban megszenvedett a (még) világranglista-második, csak tie breaket követően fektette két vállra ellenfelét. Pedig 6:5-nél kétszer is a mérkőzésért adogathatott, ám mindkét alkalommal ellenfele kerekedett felül, így rövidítésre került sor, amely meglehetősen egyoldalú játékot hozott: Nadal pontot sem engedélyezett a németnek, és magabiztosan, 7-0-val maradt életben a „hirtelen halálban”.

Az ibériai klasszis a negyeddöntőben Nicolas Lapenttivel méri össze erejét, aki a legjobb 16 között a spanyol Fernando Verdascót fektette két vállra 6:3, 7:5 arányban.