Drámák a salakon, újabb hazai búcsúzók

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 30. 17:53
Újabb négy játékos jutott be a legjobb tizenhat közé a francia nyílt teniszbajnokságon: a férfiaknál Nicolas Almagro és Michael Llodra, míg a nőknél Patty Schnyder és Agnieszka Radwanska nyert pénteken a harmadik fordulóban. Elmondható: papírforma-eredmények születettek, noha az ellenfelek között kiemelt játékosok is voltak.

A férfiaknál a salakon sokra hivatott Almagro négy szettben búcsúztatta a kemény pályákon jóval otthonosabban mozgó, 10. helyen kiemelt Andy Murrayt. A spanyol klasszis a második játszmát ugyan elbukta, de utána viszonylag simán jutott ismét előnyhöz. A záró felvonásban 5:3-nál a győzelemért adogatott, de ekkor még nem élt a lehetőséggel.

Murray azonban 5:5-nél ismét elbukta szerváját, utána már nem tudott visszakapaszkodni. Persze, előzetesen sem táplálhatott túl vérmes reményeket a francia fővárosban, búcsúja nem rengeti meg a teniszvilágot. A brit klasszis mostantól kedvenc Grand Slam-viadalára, a wimbledoni megméretésre készülhet, ott már esélyesként.

A hazai szurkolók számára nagy örömet jelentett Michael Llodra sikere, a tapasztalt játékos három szettben múlta felül Simone Bolellit.

A hölgyeknél igazi tinédzser-rangadót rendeztek, amelynek végén okkal szomorkodhattak a francia drukkerek. A 18 éves Alizé Cornet nagy esélyt szalasztott el, lévén az első szettben 4:1-re vezetett Agnieszka Radwanska (19) ellen. A krakkói klasszis azonban nem adta fel, szívós játékkal egyenlített, majd a hajrát is jobban bírta.

A második játszma nagy részében már a lengyel hölgy diktálta a tempót, igaz 4:2 után picit visszaesett a teljesítménye. Cornet ki is használta a váratlan lehetőséget, de a „tapasztalat” végül Radwanska sikerét hozta.

Patty Schnyder szintén tagja a nyolcaddöntőnek, három szettben nyert a francia Emilie Loit-val szemben.