Beütötte magát Rafael Nadal a döntőbe

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 4. 18:29
Rafael Nadal három szettben, 6:1, 7:6 (7-3), 6:4-gyel behúzta a Rainer Schüttler elleni elődöntőt az angol nyílt teniszbajnokságon, így Roger Federerrel találkozik a vasárnapi szuperdöntőben. A spanyol a második szettet leszámítva gond nélkül hozta az összecsapást, és összességében megérdemelten jutott be a Grand Slam-torna fináléjába.

ANGOL NYÍLT TENISZBAJNOKSÁG, FÉRFI EGYES, ELŐDÖNTŐ
Rafael Nadal (spanyol, 2.)-Rainer Schüttler 6:1, 7:6 (7-3), 6:4

A mérkőzés esélyesének Rafael Nadal számított, aki az elődöntőig mint kés a vajban haladt előre a wimbledoni tenisztornán: mindössze Ernest Gulbis ellen veszített szettet a második körben.

A spanyol győzelmét vetítette előre, hogy ellenfele, Rainer Schüttler egy esőszünetekkel tarkított, összesen 5 óra 12 perces mérkőzésen tudta csak két vállra fektetni elődöntőbeli ellenfelét, a francia Arnaud Clement-t.

A mérkőzés úgy is indult, ahogyan azt várni lehetett: Nadal magához ragadta az irányítást, és nem is akarta átengedni a németnek, akinek csak momentumai voltak az első játszmában. Az első, 23 percig tartó felvonásban mindössze egy gémet tudott fogni a németek reménysége, ami még a tisztes helytálláshoz sem volt elegendő.

A második játszmára feljavult Schüttler, és már az elején sikerült elvennie ellenfele adogatását, és úgy tűnt, a spanyol túlzottan magabiztossá vált az első szett kitűnő játékának hatására.

A német szárnyakat kapott előnye birtokában, kemény, jól helyezett ütéseivel az őrületbe kergette a világranglista-másodikot, és állóképességén egyáltalán nem látszottak a Clement elleni maratoni csata nyomai.

Schüttler 5:4-nél már a játszmáért szervált, ekkor azonban megemberelte magát Nadal, és elnyerte ellenfele adogatását, lélektani szempontból a legjobb pillanatban. Ezt követően semmire hozta szervagémjét, akárcsak ellenfele, így következhetett a tie break.

A rövidítést 7-3-ra hozta a spanyol, így karnyújtásnyira került tőle a harmadik szett, illetve a mérkőzés megnyerése.

Az elbukott második játszma láthatóan megviselte a németet, és sokszor tálcán kínálta az alkalmat Nadalnak a könnyű pont megszerzésére, aki többnyire élt is ezekkel a lehetőséggel.

A meccs végén három meccslabdát hárított Schüttler, de ezzel csak időt nyert, a találkozót már nem tudta a saját javára fordítani.

A vasárnapi döntőben így ismét Roger Federer-Rafael Nadal döntőre kerül sor, amely párharc végkimenetele megjósolhatatlan, bár a mai formákat elnézve a svájci meggyőzőbb teljesítményt nyújtott a legjobb négy között.