Jeff Burton hódította meg Concordot

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 12. 11:47
Minden téren nagy sikert könyvelhetett el Jeff Burton, aki - miután megnyerte a NASCAR-sorozat Hajsza a Sprint Kupáért elnevezésű rájátszás ötödik, concordi futamát - a második helyre ugrott fel az összesített pontversenyben. A pilóta szezonbeli második győzelmét követően 69 pontra megközelítette a hétvégi viadalon csupán hatodik helyen végző címvédő és listavezető Jimmie Johnsont. A dobogóra sorrendben a Lowe's Motor Speedwayen legutóbb nyerő Kasey Kahne, illetve Kurt Busch állhatott még fel.

Jeff Burton 1993 óta először szerzett Richard Childress csapatának dicsőséget a concordi aszfalton, a negyvenegyedik születésnapját nemrégiben betöltő virginiai pilóta remek taktikájának köszönhette ragyogó produkcióját.

A titok nyitja az volt, hogy az autón harminc körrel a befejezés előtt – az 500 kör helyett a balesetek miatt hivatalosan 334-et teljesítettek az elsők – nem cseréltek kerekeket. A kockáztatás bejött, így Burton végig uralni tudta a hátralévő kilométereket és maga mögött tudta tartani a riválisokat.

„Nos, nagyszerű estét szereztünk magunknak, de azt hiszem, talán nem is kell igazán megmagyarázni, miért – kezdte Burton a leintés után, aki annak ellenére volt képes vitézkedni, hogy az első tíz körben kétszer is a falhoz vágta kocsiját. – Scott Miller csapatfőnök higgadtan és okosan gondolkodott, sőt, az autóm is sebesebb volt bármelyik másiknál. Ezért tudtunk nyerni. Volt ugyan egy kis izgalom, amikor Biffle-lel harcoltam, ám miután megelőztem, már neki sem volt kegyelem.”

Valóban fontos pontokat kaparintott meg Burton, aki így Carl Edwardsszal helyet cserélve, a negyedik pozícióból a másodikra szökkent előre.

A legutóbbi, májusi versenyen, még az alapszakaszban Kasey Kahne tudott itt nyerni, ám ezúttal meg kellett elégednie az amúgy cseppet sem elkeserítő második hellyel.

„A pálya remek, a futam pedig igazán szórakoztató Concordban – véleményezte a Lowe’s Motor Speedwayt az ezüstérmes. – Nagyon élveztem az egészet, egyetlen dolog bánt csupán, hogy nem tudtam megverni Burtont.”

Őket a testvérpáros, Kurt és Kyle Busch követte, utóbbi az elmúlt időszak legjobb versenyét produkálta. Jimmie Johnson a befejező körökben esett vissza a másodikról a hatodik helyre, ám ezzel a teljesítményével is vezeti a rájátszás összetett pontversenyét.

A már említett Greg Biffle olyannyira kiengedett az öldöklő harcban, hogy végül a hetedik helyen zárt,ám a Hajsza első két futamának győztese ettől függetlenül is megtarthatta összetettbeli harmadik helyét.

A Top 12 – ők vívják meg különversenyüket a rájátszásban a végső győzelemért – még érintett tagjai közül Matt Kenseth és Dale Earnhardt Jr. is idő előtt adta fel, mi több, a szezonban eddig csak vergődő, korábbi Formula-1-es Juan Pablo Montoya is mindössze 296 körre volt képes.

Öt futam még hátravan, legközelebb október 19-én Martinsville-ben találkozhatnak egymással az ellenfelek.