Rögbi: Anglia megsemmisítő vereséget szenvedett Új-Zélandtól

Szerző: shLétrehozva: 2008. június 21. 15:01
Az új-zélandi rögbi-válogatott felkészülési mérkőzésen hazai pályán, Christchurch-ben 32 ponttal, 44-12-re verte Angliát. Egy héttel ezelőtt, ugyancsak barátságos összecsapáson, 17 pont (37-20) volt a két gárda közötti különbség Aucklandben.

Akkor a házigazdák négy célt szereztek a mérkőzésen, a vendégek Ojo révén kettőig jutottak. Az új-zélandi csapatból Carter négy jutalomrúgást és három büntetőt értékesített, a túloldalon Barkley kettőt-kettőt.

Ezzel szemben Christchurch-ben a vendéglátók a félidőre már 20-0-ra elhúztak, az angolok a második félidőben hiába ébredtek, a lendületben maradt házigazdák a végére még meggyőzőbbé tették a különbséget.

A mérkőzésen öt új-zélandi céllal - Kahui, Carter, Nonu, Lauaki, Cowan – szemben a vendégek mindössze kettőig jutottak - Care, Varndell -, a házigazdák kivétel nélkül kihasználták a jutalomrúgásokat – Carter egymaga négyet, plusz még volt három sikeres büntetője -, az angolok csak egyszer éltek a jutalomrúgás adta lehetőséggel.