Túlfűtött Tisza-parti döntetlen

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 16. 20:07
Az elmúlt szezonban a második, helyen végző Szolnoki MÁV a BKV Előre csapatát fogadta a labdarúgó NB II 2. fordulójában, a Nyugati csoportban. A két kiállítást és három tizenegyest hozó mérkőzésen igazságos, 1-1-es döntetlen született.

NB II, KELETI CSOPORT, 2. FORDULÓ
SZOLNOKI MÁV-MONDI – BKV ELŐRE SC 1-1 (1-1)
Szolnok, 400 néző. Vezette: Pető (Ortó, Demeter,)
SZOLNOK: Kolláth – Urbán- Szabó, Szalai, Antal, Balogh P., – Szabó T., Hegedűs, Zana Kiss K.,– Bozori (Rézsó 52.), Kotula. Vezetődző: Vígh Tibor
BKV ELŐRE SC: Stefán – Baranyai, Páles, Benke, Molnár A., – Gulyás, Galántai, Nemecsek (Petruska 46.),Török S. – Skita ( Béress 82.), Halgas (Csopaki 70.). Vezetőedző: Gergely Károly
Gólszerző: Gulyás (24. 11-esből), Antal (31. 11-esből),
Sárga lap: Kolláth (23.), Nemecsek (30.), Bozori (42.), Gulyás (45.) Szalai (65.)
Kiállítva: Kolláth (52.), ill. Galántai (37.)

A mérkőzés előtt a hazaiak mestere Vígh Tibor a sok sérültre panaszkodott, de ennek ellenére győzelmet várt fiaitól.

A 24. percben les gyanús helyzetben kilépő vendég támadót Kolláth a hazaiak kapusa buktatta, villant a sárga lap Pető játékvezető a büntető pontra mutatott. A nyáron éppen Szolnokról eligazolt Gulyás a büntetőből megszerezte a vezetést a fővárosiaknak (0-1).

A 30. percben Kotula végzett el szabadrúgást, egy védő kezén megpattant a labda, a játékvezető ismét tizenegyest ítélt, amit Antal higgadtan értékesített (1-1).

A 37. percben a reklamáló Galántait az öltözőbe küldte a játékvezető.

A mérkőzés 52.percében Kolláth ismét szabálytalankodott saját tizenhatosán belül, mire a bíró kiállította őt is. A helyére beállt Rézsó kivédte Gulyás büntetőjét.

A mérkőzés hajrájában több ígéretes helyzetet elpuskázott a hazai csapat, de látottak alapján az eredmény igazságosnak mondható.

EDZŐSZEMMEL
Vígh Tibor: – Fordulatos mérkőzés volt. A kiállítás után elherdáltuk az emberelőnyünket, a helyzetek alapján az eredmény igazságosnak mondható.
Gergely Károly: – Mindkét kapu előtt óriási helyzetek maradtak ki, így az eredmény igazságosnak mondható.