Korai még temetni a tuzséri focit

Szerző: shLétrehozva: 2008. április 21. 21:39
Ismét felcsillant a remény a bennmaradásra az NB2-ben a Tuzsér labdarúgó-csapata számára, miután Jászberényben vesztett állásból fordítva, meglepő és fölényes győzelmet aratott a szabolcsi kiscsapat. Győzelmével rendkívül hosszú és már-már kínos sorozatot adott át a múltnak Virovecz Pál együttese.

Jászberény–Tuzsér Erdért SE 1–3 (1–0)
Jászberény, 400 néző, v.: Pető P.
Jászberény: Roza – Gulyás L., Póti, Majzik, Hídvégi – Hamar (Mohácsi, a szünetben), Lukácsi, Kádár G., Fele (Hevesi-Tóth, 66. perc) – Németh Gy., Rebryk. Edző: Sándor István.
Tuzsér: Nagy Z. – Tóth Á., Sipos T., Szabó I., Jeddi – Szilágyi K. – Iván A., Babjak, Fodor A. (Minyin, 80.) – Fekete Á. (Gergely, 85.), Simon G. (Tóth T., 88.). Edző: Virovecz Pál.
20. perc: baloldali szabadrúgás után a keresztbeívelt labdát Németh Gy. 2 méterről, bevetődve a jobb alsó sarokba fejelte, 1–0.
63. perc: Fekete Á. passzolt Szilágyi K. elé, aki 8 méterről a jobb alsó sarokba pörgetett, 1–1.
76. perc: Simon jobbról cselezett befelé, majd 7 méterről a bal alsó sarokba lőtte a labdát, 1–2.
79. perc: Simon előtt zártak össze a védők a tizenhatoson belülre, ahol összezártak előtte a védők. A megítélt tizenegyesből Fodor A. a bal alsó sarokba lőtt, 1–3.

Talán az utolsó szalmaszálba kapaszkodott bele a Tuzsér labdarúgó-csapata, amikor Jászberényben vizitálva megszerezte a csapat számára létfontosságú három bajnoki pontot. A sokak által már - a Mezőkövesd mellett - biztos kisőnek elkönyvelt szabolcsi együttes lélegzetvételhez jutott a most megszerzett győzelmével, így továbbra is megmaradt a remény, hogy ősztől továbbra is másodosztályú focicsapata legyen Tuzsérnak.

Bár ez a mérkőzés sem úgy indult, hogy bármi változás állhat be a tavaszi gyenge szereplést illetően, a második játékrészben azonban mindent egy lapra feltéve rohamozni kezdtek a vendégek és ennek köszönhetően, most újra bizakodással telve várhatják a könnyűnek éppen nem nevezhető soron következő mérkőzéseiket. Hazai pályán fogadják a Ceglédet, majd Baktalórántházán vendégeskednek. Ha ezeket a meccseket letudják, következhet a nagy derbi, azaz fogadják a Ferencvárost. A feladat tehát adott, most már nem hibázhatnak, ha továbbra is a másodosztályban szeretnének szerepelni ősszel is.

EDZŐSZEMMEL
Sándor István: – Az ellenfél jobban akarta a győzelmet és a szünet után többet is tett érte.
Virovecz Pál: – Jól játszottunk, megérdemelten nyertünk. Ezzel felcsillant a remény a bentmaradásra.