A Tuzsért is kiejtették a váciak

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 24. 19:54
Hiába egyenlített ki kétszer is az NB II Keleti csoportjának utolsó előtti helyén álló Tuzsér Vácon, a hazaiak az utolsó percben újabb gólt szereztek, s ezzel kiejtették a vendégeket.

LABDARÚGÓ NB II, KELETI CSOPORT, 29. FORDULÓ:
VÁC-ÚJBUDA–TUZSÉR 4–3 (2-1)
Vác, 200 néző, vezette: Gyarmati.
VÁC: Horváth G. – Horváth T., Gáspár (Wilfred, 65.), Farkas, Demény (Lettrich, 46.) – Rusvay (Bánáti, 84.), Vén, Kocsis, Kovács P. – Szabó V., Margitics. Vezetőedző: Verebes József
TUZSÉR: Dobó – Tóth Á. (Sikorszki, 46.), Szilágyi, Szabó I. (Tóth T., 79.), Dancs – Gergely (Minyin, 46.), Babják, Iván, Fodor – Fekete, Simon
Gólszerző: Rusvay (18.), Kovács P. (34.), Vén (58., 90.), ill. Simon (45., 52.), Minyin (86.)
Sárga lap: Kocsis (70.), ill. Babják (22.), Iván (88.)
Piros lap: Babják (72.)

A váci labdarúgócsapat az elmúlt hetekben folyamatosan sorsdöntő szerepet játszott. Két hete éppen a Mezőkövesd „hóhérai” voltak, hiszen 4-0-s győzelmükkel a vendéggárda kiesését pecsételték meg.

A múlt héten a „királycsináló” szerepében tetszelegtek, hiszen ahhoz a Kecskeméthez látogattak, amely felettük aratott győzelmével megszerezte a bajnoki címet és kivívta az NB I-be való feljutást.

Most megint a „hóhér” szerepkör várhatott rájuk, hiszen ha nem kapnak ki az utolsó előtti helyezett Tuzsértól hazai pályán, akkor ez a vendégcsapat is búcsúzik a másodosztálytól.

Nos, a hazaiak már az első percben a vendégek tudtára adták, hogy ez a céljuk, ekkor Horváth Tamás zörgette meg a felső lécet. A hazaiak ezt követően is nyomás alatt tartották a tuzsériakat, akik csak bő negyedóra elteltével jutottak el először a váci 16-osig.

Bár ne tették volna, mert a 18. percben egy kontra során Rusvay és Szabó Viktor a bal oldalon a végletekig kipasszolták a védőket, majd előbbi 13 méterről a kapu közepébe lőtt (1-0).

Hat perc múlva a gólpasszt adó Szabó is ziccerben lépett ki, de ő a kapust találta el. Nem így a 34. percben Kovács Péter, akit Vén ugratott ki a bal oldalról mélységből, bevezette a labdát a 16-oson belülre, majd 14 méterről a tehetetlen kapus mellett a kapu bal oldalába lőtt (2-0).

Ekkor úgy tűnt: eldőlt a meccs. Hogy mégis maradt miért szurkolnia a vendégek tizenöt fős lelkes drukker-csoportjának, a „Viking KAOS Tuzsérnak”, arról a hazaiak hálóőre, Horváth Gergő tehetett, aki a félidő utolsó percében az ellenfél kapuskirúgása után a 16-os vonalánál várta a pattogó labdát, ám mielőtt az a karjaiban landolt volna Simon elfejelte előle, majd balról nyolc méterről az üres kapuba gurított (2-1).

Sőt, a második félidő hetedik percében Simon megint betalált: egy kiugratás után futotta le védőjét, majd balról, 12 méterről lőtt a kapu bal alsó sarkába (2-2).

Nem sokáig örülhettek azonban a vendégek: az 58. percben Margitics bal oldali beadása után egy védőről került a hosszú oldalon álló Szabó Viktor elé a labda, aki közelről a kapusba lőtt. A kipattanót azonban az egyik védő éppen Vénhez passzolta, aki nyolc méterről a kapu jobb felső sarkába bombázott (3-2).

A 72. percben aztán nemcsak gól, hanem emberhátrányba is kerültek a vendégek, miután Babják sárga lapot érően buktatta Vént, s miután volt már neki ilyen (nem engedett elvégezni egy szabadrúgást a 22. percben), megkapta a pirosat is.

A vendégek azonban így sem adták fel, s bár mindkét kapu előtt adódott lehetőség, végül a 86. percben sikerült kiegyenlíteniük: a csereként beállt Minyin cselezgetett a bal oldalon, majd mivel nem támadták, 19 méterről lőtt, s a labda pont beakadt a kapu bal felső sarkába (3-3).

De még ekkor sem volt vége: Kovács Péter gurított vissza jobbról a 90. percben, s az érkező Vén 17 méterről középről a kapu bal alsó sarkába lőtt (4-3).