Pazarul kezdte a sorozatot a Szeviép

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 22. 19:28
A Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata a svájci Neuchatelt fogadta az Európa-kupa első fordulójában. A vendégek az elején ráijesztettek Fürészékre, ám a Szeged nem ijedt meg saját árnyékától és magabiztosan hozta a mérkőzést, 79-51-re verte meg az ellenfelét. A Csongrád megyei gárdában Szakács Ildikó 24 ponttal zárt.

EURÓPA-KUPA, D-CSOPORT, 1. FORDULÓ, NŐK.
SZEVIÉP-SZEGED–UNIVERSITÉ BC NEUCHATEL (SVÁJCI) 79-51 (24-20, 19-12, 18-10, 18-9)
Szeged, újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Maliszewski (lengyel), Biscevic (bosnyák).

SZEGED:
Almind 7, Fürész 19/9, Németh 9/3, Tomova, 8/3 Zserzserunova 7/3. Csere: Szakács 24/6, Laczi, Pusztai 2, Vincze 2, Lengyel 1, Kmézics. Edző: Donkó Orsolya.

UNIVERSITÉ BC NEUCHATEL: Florence 1, Charlier 12/9, Rol 1, Hicks, 29/3 Kürtösi. Csere: Crelot, Mayombo 2, Turin 3/3, Moua, Ngele 3. Edző: Petit Thibaut.

Rosszul kezdődött a meccs a Szeviép szempontjából, a svájciak mindjárt két triplával nyitottak, mindkettőt Sophie Charlier jegyezte. A 3. percben utolérte ellenfelét a Szeged: ehhez Tomova hárompontosa, valamint Fürész duplája és büntetője kellett (6-6). Charlier továbbra is tarthatatlan volt, így tekintélyes távolságba került a Neuchatel (8-15). A negyed második felében észbe kapott Donkó Orsolya csapata, és Szakács Ildikó vezetésével 19-18-nál átvette a vezetést, majd tovább növelte előnyét (24-20).

A második negyed elején Charlier harmadik triplájával kapaszkodott a Neuchatel (24-23), sőt, ideiglenesen a vezetést is átvették a svájciak. A folytatásban aztán kipukkadtak a vendégek, a Szeged tetszés szerint szerezte a kosarait, Szakács duplájával már több mint 10 egységgel vezetett a hazai csapat (37-26). A félidő végéig tartotta tetemes előnyét a Szeged, így 43-32-vel fordultak a nagyszünetre a csapatok.

A folytatásban még magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a Szeged, és Almind kosarával húszpontosra duzzasztotta a különbséget (55-35). A negyed utolsó pillanatában Zserzserunova hintett egy hárompontost (61-42).

A zárószakasz már csak azt hivatott eldönteni, hogy mekkora lesz a különbség a felek között. Végül 28 ponttal nyert a Szeged a sorozat nyitómérkőzésén.