Két számban eldőlt a pekingi indulás

Szerző: shLétrehozva: 2008. június 27. 16:10
A szegedi Maty-éren zajló második olimpiai kajak-kenu válogató nyitónapján három olimpiai számban lehetett kivívni a pekingi indulás jogát. A Kovács Katalin és Janics Natasa nevével fémjelzett női négyes, valamint Benkő Zoltán élt a lehetőséggel. A Vereckei-féle négyes túlórázásra kényszerül, Kammererék csapathajója kiszállt a harcból.

A pekingi olimpiára készülők közül elsőként Benkő Zoltán szállt vízre. A győriek kétszeres Európa-bajnoka remek versenyzéssel nyert a kajak-egyes 1000 méteres számában. Holnap a rövidebb távon is megpróbálhatja kiharcolni az indulási jogot, ám gyaníthatóan nehezebb dolga lesz, a kétszeres olimpiai bajnok Vereckei Ákos lehet a legnagyobb riválisa.

A női kajak-négyesek 500 méteres versenyében a szegedi Világkupán ezüstérmes Kovács Katalin, Janics Natasa, Szabó Gabriella, Kozák Danuta alkotta kvartett számított favoritnak. A Világkupán a dobogóról is lemaradt Paksy Tímea, Benedek Dalma, Fazekas Krisztina, Patyi Melinda egység egy helyen változott: Patyit Medveczky Erika váltotta, de így sem tudták legyőzni riválisukat. Kovács Katalin a szóló után a négyesben is kiharcolta az indulás jogát, és Janics Natasáék is utazhatnak Pekingbe.

A szegedi Világkupán a 2006-ban világbajnokságon győztes négyes hajó Vereckeivel, Horváthtal, Kökény Rolanddal és Gyökös Lajossal a negyedik helyen ért célba, míg a másik egység Kammererrel, Kucserával, Benkő Zoltánnal és Kadler Viktorral kormányproblémák miatt nem tudta befejezni a versenyt. Így a két olimpiai bajnokkal felálló egység várhatta lépéselőnyből a válogatót. Igen ám, de nem számoltak a Bozsik Gábor, Boros Gergely, Beé István, Sík Márton egységgel, a fiatalok óriási meglepetésre mindkét hajót megelőzték. A Vereckei-féle négyes ért másodikként célba, így július 4-én szétlövést rendeznek a két hajó között. Kucseráék negyedikek lettek, így négyesben lemondhatnak olimpiai álmukról.

Ami a többi pénteki döntőt illeti: A kenusok számára már nem válogat a verseny, hiszen egyesben Vajda Attila, párosban Kolonics György és Kozmann György szerepel az ötkarikás játékokon. A párosban ezúttal a Sáfrán-testvérek voltak a legjobbak a vízen, szólóban Mike Róbert nyert. A pekingi indulást tekintve a K-2 1000 méteren is vegytiszta a szám: a Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor duónak nem kellett vízre szállnia. Itt a fiatal Börcsök Balázs, Salga István duó diadalmaskodott.