Magyar ruha a lengyelekre a hokivébén

Szerző: shLétrehozva: 2010. április 18. 18:30
A magyar válogatott nem ismert kegyelmet, és 6-0-ra legyőzte Lengyelországot a divízió I-es jégkorong-világbajnokságon. Az első harmad két gólja kellően megnyugtatta a mieinket, az igazi gála a záró játékrészre maradt. Hetényi hibátlanul védett.

ONLINE KÖZVETÍTÉS:
DIVÍZIÓ 1-ES VILÁGBAJNOKSÁG B-CSOPORT, 2. FORDULÓ:
Magyarország–Lengyelország 6–0 (2–0, 0–0, 4–0)
Gólszerzők: Sofron (9.), Vas M. (11., 41.), Sille (46.), Horváth A. (47.), Ladányi (58.)
A magyar válogatott játéka igencsak akadozott a Dél-Korea elleni nyitó mérkőzésen, vasárnap kora este azonban már azt láttuk, amit szerettünk volna.

A mieink kétszer is eredményesek voltak az első játékrészben, ami kellően megnyugtatta őket, és egyáltalán nem forgott veszélyben a magyar győzelem.

Az örömjáték a záró felvonásra maradt, mikor is a rengeteg magyar lövésből négy utat talált a lengyel kapuba.

Kollégájával ellentétben Hetényi Zoltán eszén nem lehetett túljárni, az Alba Volán kapusa nem egyszer földöntúli bravúrral akadályozta meg az ellenfelet a gólszerzésben.

Néhány dicsérő szó a magyar szurkolókat is megilleti, akik szép számban kísérték el a csapatot Szlovéniában. Olyannyira, hogy szinte hazai pályán érezhették magukat a magyar játékosok, de hát a tavalyi svájci világbajnokságról ismerős lehet számukra ez az érzés.

III. HARMAD
60.: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK. A mi szájízünk szerint alakult.
58.: MEGVAN A HATODIK, 6-0!!!
A kapu előtt tébláboló Ladányi tessékelte a pakkot a kapuba.
54.: Hetényi eszén képtelenség túljárni. Ezúttal Kosowski lövését hatástalanította.
47.: EZ MÁR KIÜTÉS, 5-0!!!
Egy balról keresztbe lőtt labdát Horváth András segítette a kapuba.
46.: 4-0!!!
Egy kapusról lecsorgó labdát Sille passzolta a hálóba.
41.: EZ GYORSAN MENT, 3-0!!!
Vas Márton piszkált bele Horváth kapu elé belőtt korongjába. Tizennégy másodperc telt el az utolsó játékrészből.
41.: Folytatódott a mérkőzés.
II. HARMAD
40.: Véget ért a gól nélküli második játékrész.
32.: Helyzet helyzet hátán a lengyel kapunál, közelebb járunk a harmadik gólhoz, mint a lengyelek az elsőhöz.
25.: Továbbra is jobbak a mieink, Ted Sator legénysége kézben tartja a mérkőzést.
21. Folytatódott a mérkőzés.
I. HARMAD

20.: Vége az első harmadnak.
15.: Csorich pihen két percet.
11.: KETTŐVEL MEGYÜNK!!!
Egy nagyszerű magyar támadás végén Vas Márton vágta a pakkot kapásból a bal alsóba.
10.: Laszkiewicz kapott két percet.
9.: VEZET A MAGYAR VÁLOGATOTT, 1-0!!!
Egy egészen bugyután eladott lengyel korongra Sofron csapott le, majd emelt a bal felső sarokba.
8.: Palkovics került helyzetbe, de csak ő került a kapuba, a korong nem.
1.: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS.
16:25. Köszöntjük kedves Olvasóinkat. Perceken belül kezdődik a magyar-lengyel világbajnoki jégkorong-mérkőzés.