Boldog Button és Vettel, peches Alonso

Szerző: SHLétrehozva: 2012. szeptember 2. 15:36
Jenson Button elsőként 2012-ben rajt-cél győzelmet aratva húzta be a Formula 1-es Belga Nagydíjat vasárnap, megelőzve a 10. helyről induló Sebastian Vettelt. A brit 50. futamán a McLaren színeiben rég nem látott sima győzelmet aratott. Fernando Alonso és Lewis Hamilton az első kanyarban elszállt, előbbi időtlen idők óta most nem tudott először futamot befejezni, utóbbinak ezzel lényegében elúsztak összetett reményei. Az első kanyar roncsderbijét okozó Romain Grosjeant később egy futamtól eltiltották, míg a kiugró Pastor Maldonado 10 helyes rajtbüntetésben részesült. A hétvége nyertese kétségtelenül a címvédő, aki 24 pontra megközelítette rossz időmérője ellenére a bajnoki éllovast, míg Jenson Button számára ez a győzelem is csak kozmetikázás volt.

FORMULA 1, BELGA NAGYDÍJ:

A futam végeredménye:
Az összetett állása:

ÉLŐ KÖZVETÍTÉS:

44.: Button nyert! Vettel, Raikkönen a dobogósok.

44.: Elöl pedig Button verhetetlen, ő lesz az első győztes 2012-ben, aki rajt-cél-győzelmet arat!

43.: Vettel megcsinálja egy kiállással, bravúr lesz ez a második hely az időmérő nehézségei után.

42.: Már nincs döntő változás, a dobogó eldőlni látszik.

37.: Button, Vettel, Raikkönen a sorrend.

36.: Schumacher annyira belassult, hogy inkább kiállt frissíteni.

34.: Schumacher még Raikkönent támadta, de majdnem Hülkenberg is megelőzte őt. Maradt a negyedik.

32.: Raikkönen szépen megelőzte Schumachert a cél előtti sikánban. Harmadik.

31.: Webbert engedték el túl korán, Massába szaladt bele majdnem a boxban - vizsgálják!

29.: Button mögött Raikkönen, Vettel, Massa, Schumacher a sorrend. Hülkenberg és Webber most járt a boxban.

27.: Schumacher és Vettel veszélyes esetét vizsgálják.

24.: Massát másodjára előzi meg Vettel.

23.: A hatodik helyre jött vissza a címvédő, miközben Webber sorban futja a leggyorsabb köröket.

22.: Vettel jött ki a verseny féltávjánál. Kemény keveréket kapott.

20.: Button érkezett a boxba, gyorsan megcsinálták a cserét, és Vettel elé érkezett az első helyre.

20.: Ez centiken múlott...

20.: Schumachert majdnem előzték, de Vettelt visszaverte, aztán bevágva elé kiment a boxba.

18.: Button vezet, Schumacher 13, Vettel 16,9, Raikkönen 23 másodpercre.

14.: Vettel az ötödik helyen újabb előzéssel, de még ki kell jönnie.

12.: Kerékcserék: Raikkönen és Webber járt bent.

10.: Shumacher Di Restát megelőzve már a 4. helyen 300. futamán.

10.: Vettel előzte cél előtti sikánban Webbert. A kilencedik.

8.: Webber nem tud elmenni a Williams mellett az Au Rogue után egyenesben.

8.: Button már közel 5 mp-cel vezet, miközben Raikkönnenek gondjai vannak. Ez lehet Schumacher esélye.

8.: Vettel ment el Massa mellett.

7.: Alonso tűnt a legnagyobb veszélyben a balesetnél, de mosolyogva ül a boxban.

6.: Webber szenved, csak a kilencedik, Vettel csak a 11.

6.: A balesetet egyébként Grosjean kezdte hátulról, így keveredett bele Hamilton, ők ketten csúsztak bele az előttük kanyarodni készülőkbe.

5.: Újraindították a versenyt: Button, Raikkönen, Hülkenberg az első három.

4.: Tehát Grosjean, Hamilton, Alonso és Pérez kiesett, Kobajasinak ki kellett jönni a boxba, a 20. helyről folytatja.

4.: Következő körben bejön a safety car.

3.: Rengeteg törmelék került a pályára, tovább folyik a takarítás.

2.: Alonso időtlen idők óta először marad pont nélkül.

2.: Most haladnak el a pilóták az első visszafordítónál, még bőven takarítanak.

1.: Shumacher az ötödik a 13. helyről, bent a safety car.

Rajt: Baleset, Hamilton, Alonso benne volt! Versenyüknek vége.

14:00. Az autók elindultak a felvezetőkörre.