MTB maraton VB magyarokkal

Szerző: shLétrehozva: 2009. augusztus 23. 19:07
Grazban rendezték ma a hegyikerékpárosok maraton világbajnokságát, ahol erős mezőny gyűlt össze. A tengerentúli és az osztrák XCO világkupa-futam között a az olimpiai szám világkupa élmezőnyéből is többen tiszteletüket tették az eseményen. A férfiak versenyében címvédés történt, a belga Paulissen ismét bizonyította, hogy hosszú távon - ezúttal 105 kilométeren - ő a legjobb. A hölgyek között az olimpiai bajnok német Sabine Spitz nyert 85 kilométeren.

A magyarok közül Parti András és Módos Gabriella voltak a legjobbak, Parti 40:55 perc hátránnyal a 48. Módos 1:23:53 óra hátránnyal a 42. helyen ért célba. A master férfiak versenyében Hasenfratz Péter bajnoki címet szerzett, sikeréről hamarosan jelentkezünk bővebb beszámolóval.

A női győztes Sabine Spitz
A címvédő Gunn Rita Dahle inkább még babázott, de így is 13. lett 28:16 perc hátránnyal