Lovassy nyerte a Budapest GP-t

Létrehozva: 2013. július 21. 18:32
Magyarországon rég nem látott erős mezőnyben, az Europe Tour élcsapatainak legjobb versenyzőit legyőzve sikerült a magyar bajnok Lovassy Krisztiánnak a bravúr: az UCI 1.2 kategóriás Budapest GP tömeghajráján tavalyi második helye után megszerezte a győzelmet - írja a bikemag.hu.

A Central European Tour második napján rövidebb táv, 128 kilométer várt a bringásokra, Isaszeg és a pesti alsó rakpart között a valkói dombokat és a galgamácsai emelkedőt is meg kellett mászni. A mezőny erejéről annyit, hogy itt tekert az UCI Europe Tour ranglistáját vezető szlovén Matej Mugerli és a második osztrák Ricardo Zoidl, valamint a Tour de France-on is induló Europcar, valamint a Sojasun csapata között a ranglista második helyén álló szlovén Adria Mobil, és a szintén top10-es ukrán Kloss Team.

Nagyon örülök, hogy sikerült bebizonyítanunk, érdemes erős csapatokat meghívni egy nemzetközi, UCI-kategóriás Europe Tour versenyre, így lehet előre vinni a magyar kerékpársportot, Lovassy Krisztián győzelmének értékét is növeli, hogy egy bombaerős mezőnyben sikerült ezt elérnie. Szervezői szempontból is sikeresnek mondható a Central European Tour, jól működött az útvonalbiztosítás, nem voltak balesetek és a meghívott csapatok is elégedettek  – értékelt Sutkó Mihály főszervező.

A versenyen kontinentális klubunk, az Utensilnord-Ora24.eu remek csapatmunkát mutatott be, először Cador Rida volt szökésben az ukrán Popkovval, megakadályozva a további támadásokat a mezőnyben. A duót Gödöllő után, a sorompónál érte utol a mezőny, amikor már csak 15 másodperc előnyük volt, és nem indította őket újra a zsűri időkülönbséggel.