Ausztrálok napja Svájcban: Porte, Rogers

Szerző: shLétrehozva: 2010. április 30. 19:31
Hatalmas meglepetésre a Saxo Bank 25 éves ausztrál versenyzője, Richie Porte nyerte a Tour de Romandie 23 kilométeres időfutamát Moudonban. Hasonlóan meglepő volt – bár negatív értelemben – a liquigasosok betlije, Kreuziger és Sagan is az első húszon kívül végzett.

A pálya közepesen nehéz emelkedővel indult, majd szépen lassan, pár hullámot közbeiktatva hosszan lejtett a célig. A mai napon azonban valószínűleg a szélnek is szerepe volt néhány furcsa eredményben.

Még a győztes ausztrál is elismerte, hogy amikor az első időmérőnél fél perc hátránya volt, nem gondolta volna, hogy ő lesz a győztes, de megfordulhatott a szél. A nap másik nyertese is auszi, Michael Rogers, aki negyedik helyének köszönhetően átvette a sárga trikót a cseh Sagantól, utóbbi visszacsúszott a 19. helyre. Szintén örülhet Alejandro Valverde, aki második lett a kronón Porte mögött, összetettben pedig mindössze 2 másodperccel áll Rogershez képest. A Katyusa színeiben versenyző Bodrogi László 42. lett a kronón, összetettben 111.

Rogersre és a Columbia csapatára még kemény két nap vár, főleg vasárnap, amikor a Tour de Romandie legmagasabb emelkedőjét másszák meg 20 kilométerre a céltól, és Valverde biztosan támadni fog.