A krosszvilágbajnok megvillant Katarban

Szerző: shLétrehozva: 2011. február 6. 19:22
2,5 kilométeres, rendkívül technikás prológgal vette kezdetét a Tour de France szervezőirodája által rendezett Katari Körverseny, melyet a három évvel korábbi cyclocross világbajnok, a holland Lars Boom nyert meg kiváló kerékpár-kezelési tusásnak köszönhetően.

A látványos, technikás pályán (12 kanyar, 5 körforgalom 2 kilométeren) nem csak a nyers erő számított, sokaknak meggyúlt a bajuk a kanyarokkal, kockakövekkel, köztük a brit Mark Cavendishnek is, aki bukott, és az utolsó idővel ért célba.

A sprinterek egyébként jól teljesítettek a rövid távon, köztük a topfavorit, többszörös győztes Tom Boonen is, aki a hetedik lett 6 másodperc hátránnyal, így jó pozícióból száll harcba a szakaszok előtt az arany-trikóért.

Reuters
  Fotó: Reuters

Egyelőre azonban az összetettben vezetőnek járó ruhadarab Boom vállán feszül.

Reuters

Bár a péntekig tartó viadalon a legtöbb profi bringás célja a formába lendülés a szezon előtt, sokan megmutatták oroszlánkörmeiket, köztük az időfutam királya, Fabian Cancellara is, akinek majdnem összejött ezúttal is a győzelem.