Talmácsi a második sor legvégéről indul

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 17. 14:52
Tegnapi eredményéhez képest javított, ám nem lehet elégedett Talmácsi Gábor, aki a gyorsasági motoros-vb-n a 125 köbcentisek Le Mans-i futamának mai, utolsó időmérő edzésén 1:44:210 perces eredményével az ötödik leggyorsabb volt, ami összesítésben a 8. rajthelyre volt elegendő számára. A holnap délelőtt 11 órakor kezdődő Francia Nagydíj éléről csapattársa, a spanyol Sergio Gadea indulhat.

A tegnapi 11. helynél jobban teljesített Talmácsi Gábor, a gyorsasági motoros világbajnokság 125 köbcentis géposztályának utolsó időmérő edzésén, ám a világbajnok szombati 1:44:210-es, ötödik leggyorsabb körideje is csupán a 8. helyre volt elegendő Le Mans-ban.

Nem indult szerencsésen a második időmérő edzés a Bancaja Aspar Team magyar versenyzőjének. A kvalifikáció első felében jobbára csak ténfergett a motor, ráadásul a gépek egymást érték az aszfalton. Nem is csoda, hogy alig akadt valaki, aki javítani tudott péntekhez képest. A leintéshez közeledvén szerencsére feléledni látszott a zöld Aprilia, de már késő volt az éllovasok elcsípéséhez.

Miközben Talmácsi csak szenvedett, csapattársa, a spanyol Gadea mondhatni kényelmesen tartotta élen magát, pénteki 1:43:515-ös idejét csak a szintén Apriliával menő brit Bradley Smith tudta megközelíteni (1:43:540).

A spanyol ezzel az élről rajtolhat, esélyeit pedig tovább növeli az a tény, miszerint tavaly éppen a Francia Nagydíjon szerezte meg élete első világbajnoki győzelmét. Gadeát és Smith-t a német Stefan Bradl (1:43:710) és az idei vb-versenyt vezető olasz Simone Corsi (1:43:711) követi.

A második sorból Sandro Cortese, Mike di Meglio, Nicolas Terol és a legutóbbi, sanghaji viadalon harmadik Talmácsi Gábor vághat neki a távnak. Az időmérő krónikájához tartozik hogy Mike Di Meglio a célegyenesben hatalmasat bukott, ám saját lábán tudta elhagyni a pályát.

Az összetettben négy futam után jelenleg az 59 pontos olasz Simone Corsi áll az élen, Talmácsi Gábor 30 pontjával a nyolcadik.