KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "WASHINGTON CAPITALS"
Egyenlített a Washington a címvédő ellen 2012. április 20. 09:37 A Washington Capitals 2-1-re verte otthon a címvédő Boston Bruins együttesét, ezzel egyenlített a Keleti-főcsoportban, az elődöntőért zajló párharcban. Folytatta remeklését a fővárosiak fiatal kapusa, Braden Holtby, aki egy hete debütált playoff-meccsen. Ezúttal 44 védéssel segítette győzelemhez csapatát. Nyugaton már csak egy lépésre a továbbjutástól a Phoenix Coyotes és a St. Louis Blues.

Egyik fenn, másik lenn 2012. február 8. 10:48 A Washington Capitals 4-0-ra verte a Floridát az észak-amerikai profi jégkorongbajnokságban (NHL), ezzel a Délkeleti csoport élére ugrott. A New Jersey Devils 1-0-ra verte a Rangerst, ezzel már sorozatban öt sikernél jár, az Ottawa ugyanakkor megint kikapott, zsinórban hetedjére.

Micsoda fordítás az NHL-ben! 2011. november 2. 09:28 Hiába vezetett a harmadik harmadban 4-2-re az Anaheim Ducks, a Washington Capitals szépített, az utolsó pillanatokban Nicklas Backström duplájával egyenlített a hosszabbításban pedig fordított az NHL keddi játéknapján.

NHL: kiütés a hibátlanok rangadóján 2011. október 23. 10:20 A Washington Capitals valósággal a jégbe döngölte a szezont öt győzelemmel kezdő Detroit Red Wingst, ezzel a mezőnyben egyedüliként továbbra is százszázalékos az észak-amerikai profi jégkoronligában (NHL). A fővárosiak az első harmadban egy percen belül kétszer is betaláltak, majd a második etap elején 3-0-ra növelték az előnyüket. A Detroit ugyan szépített, de a folytatásban aztán újabb négy gólt nyelt be... A meccs hőse Mike Green volt, aki védő létére két góllal és két gólpasszal járult hozzá a fővárosi csapat szezonbeli hetedik diadalához.

A kiesés szélére kerültek Ovecskinék 2011. május 4. 09:20 Nem kis meglepetésre a harmadik elődöntős mérkőzését is elbukta, ezzel a kiesés szélére sodródott a Washington Capitals a NHL rájátszásában, a Tampa Bay Ligtning kedden hátrányból fordítva győzött saját csarnokában.

Washingtoni NHL-öröm, pittsburgh-i bánat 2011. április 24. 10:43 Nem hibázott az ötödik mérkőzésen és 4-1-es összesítéssel a Keleti főcsoport elődöntőjébe került a Washington Capitals az NHL rájátszásában. Életben maradtak a Los Angeles Kings reményei, egy győzelemre került a következő körtől a Boston, a Pittsburgh pedig hazai pályán nyelt nyolcat, így továbbjutására még várni kell.

Ovecskinék átvették a keleti vezetést 2011. április 3. 10:22 Alekszandr Ovecskin egy gólt és két gólpasszt jegyzett, a Washington Capitals pedig hosszabbításban győzte le a Buffalo Sabrest az NHL alapszakaszának szombati játéknapján. A fővárosiak ezzel átvették a vezetést a keleti főcsoport címvédőjétől, a Philadelphia Flyerstől három fordulóval a vége előtt.

Ovecskin nélkül is behúzta a Caps 2011. március 23. 10:24 Majdnem elszórakozta a meccset a Washington Capitals, amely először játszott a szezonban Alex Ovecskin nélkül a keddi játéknapon. A Philadelphia egymás után négyet lőtt, végül hosszabbítás döntött a Wells Fargo Centerben, ahol aztán mégis egy Alex, méghozzá Szjomin gólja kényszerítette térdre a hazaiakat. Már csak egy pontra a Capitals Kelet legjobbjától, tehát éppen a Flyerstől.

Zsinórban hetedszer győztek Ovecskinék 2011. március 12. 10:20 Közelít a Keleti Főcsoport első helye felé a Washington Capitals, amely zsinórban hetedik győzelmét aratta, a péntek áldozat a Carolina Hurricanes volt. Alekszandr Ovecskin egy góllal vette ki a részét a sikerből.

NHL: ez nem a kanadaiak napja volt 2011. február 26. 10:18 Gólgazdag mérkőzésekben nem volt hiány az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) pénteki játéknapján - a New York Rangers kitömte a Washington együttesét, a St. Louis pedig az Edmontont "lepte meg" egy ötössel. Folytatta győzelmi szériáját a San José, az áldozat ezúttal a Calgary volt, igaz Thortonék csak szétlövéssel tudták két vállra fektetni a kanadaiakat.