KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "NISIKORI_KEJ"
Vége Federer 10 hónapos pokoljárásának 2011. november 6. 17:09 Hat év alatt ötödik győzelmét aratta szülővárosában Roger Federer, aki vasárnap 6:1, 6.3-ra gázolta le a korábban Novak Djokovicsot búcsúztató Nisikori Kejt a bázeli 1,225 millió eurós férfi tenisztorna döntőjében. A svájci ezzel megvédte címét és véget vetett tíz hónapos végső siker nélküli negatív sorozatának.

Elmarad a Federer-Djokovics döntő 2011. november 5. 17:16 Bombameglepetés Bázelben: szettelőnyről kapott ki Novak Djokovics a japán Nisikori Kej ellen, a bázeli 500-as ATP-tornán (fedett pálya, 1.225 millió dollár) szombat délután. Az utolsó játszmában egy gémet sem tudott nyerni a szerb világranglista-első, aki negyedik vereségét szenvedte el 2011-ben. Nisikori az első japán a tenisz történetében, aki legyőzte a világelsőt, a vasárnapi fináléban a címvédő Roger Federer ellen folytathatja menetelését.

Murray gázolt, vasárnap triplázhat 2011. október 15. 16:05 Mindössze három gém elvesztésével alig 56 perc alatt biztosította helyét a 3,24 millió dolláros sanghaji férfi tenisztorna döntőjében Andy Murray, aki vasárnap megvédheti címét, egyben három hét alatt harmadik versenyén győzhet.

Tenisz, Stockholm: Nisikori Kej legyőzte Dominik Hrbatyt 2008. október 9. 23:25 A mindössze 18 éves japán Nisikori Kej három szettben nyert a szlovák Dominik Hrbaty ellen és bejutott a legjobb nyolc közé a 713 ezer euró összdíjazású stockholmi fedettpályás tenisztornán.

Tenisz, Stockholm: Nisikori Kej győzelemmel mutatkozott be 2008. október 6. 20:49 A US Openen a nyolcaddöntőig menetelő Nisikori Kej háromszettes sikert aratott a nyolcadik kiemelt spanyol Marcel Granollers ellen, a 713 ezer euró összdíjazású stockholmi fedettpályás férfi tenisztorna 1. fordulójában.

Ki hitte volna? Fish és Nisikori nyert 2008. augusztus 31. 08:08 Két meglepetéssel folytatódott a férfitorna az amerikai nyílt teniszbajnokságon, a US Openen: kiesett James Blake és David Ferrer. A hazaiak klasszisát a honfitárs Mardy Fish ütötte el a továbbjutástól, míg a spanyol játékost a japán Nisikori Kej győzte le.

Tenisz, US Open: meglepetés a 3. körben, Blake és Ferrer kiesett 2008. augusztus 31. 07:38 Két meglepetéssel folytatódott a férfitorna az amerikai nyílt teniszbajnokságon, a US Openen: kiesett James Blake és David Ferrer. A hazaiak klasszisát a honfitárs Mardy Fish ütötte el a továbbjutástól, míg a spanyol játékost a japán Nisikori Kej győzte le.