KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "MONTREAL CANADIENS"
NHL: gyászosan tért vissza a Winnipeg 2011. október 10. 09:39 Kínos eredménnyel tért vissza 15 év múltán az NHL a kanadai Winnipeg városába, az alapszakasz 4. játéknapján a Montreal 5-1-es győzelmet aratott 15 ezer néző szeme láttára a Jets felett.

Címvédőt vert és rájátszásban a Montreal 2011. április 6. 09:20 Hosszabbítás után legyőzte a Chicago Blackhawkst, így két fordulóval az alapszakasz vége előtt biztosította helyét a rájátszásban a Montreal Canadiens az NHL-ben.

Klasszikust nyert a Boston 2011. február 10. 09:55 A szezon eddigi talán leglátványosabb meccsét élhették át a szurkolók az NHL-ben, a Boston Bruins és a Montreal Canadiens összecsapását 14 gól és közel 182 percnyi büntetés jellemezte, még a két kapus, Tim Thomas és Carey Price is összeverekedett, ami olyan ritka, mint a fehér holló.

A padlóról állt fel az NHL-döntős 2010. november 23. 09:23 A második harmadban kozmetikázott, a harmadikban viszont fordított a Stanley-kupa tavaszi döntőse, a Philadelphia Flyers az első felvonásban kétgólos előnybe kerülő Montreal Canadiens ellen az észak-amerikai jégkorongliga hétfői játéknapján. A keleti címvédő győzelmével átvette a vezetést az NHL-ben.

Bajban a főcsoportgyőztes 2010. május 19. 09:36 A Philadelphia Flyers odahaza, a Chicago Blackhawks idegenben győzte le aktuális ellenfelét az észak-amerikai profi hokiliga (NHL) főcsoportdöntőiben, ezzel mindketten már 2-0-ra vezetik az egyik fél négy nyert meccséig tartó párharcát. A nyugati alapszakaszgyőztes San Jose egyre nagyobb bajban...

NHL: hazai pályán esett ki a címvédő 2010. május 13. 08:27 Két mérkőzéssel folytatódott a rájátszás az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL): a hazai és a vendégcsapatok egyformán egy sikert arattak. Meglepetésre a címvédő Pittsburgh saját arénájában kapott ki 5-2-re a Montreal Canadienstől, ezzel el is búcsúzott a további küzdelmektől. A Philadelphia Flyers vendéglátóként múlta felül a Boston Bruinst, ebben a párharcban a hetedik találkozó dönt.

Keleten a helyzet fokozódik 2010. május 11. 09:31 Még mindig nincs főcsoportdöntős keleten, hiszen sem a Boston Bruins, sem pedig a Pittsburgh Penguins nem tudta behúzni a mindent eldöntő negyedik sikert az észak-amrikai profi hokiliga főcsopoport-elődöntőjében. Előbbi otthon szaladt bele a nagykésbe, utóbbi Montreálban vérzett el, s kárhoztatott mindent eldöntő hetedik meccsre.

NHL-fináléba meneteltek a Cápák 2010. május 9. 10:20 Könnyedén, már az ötödik mérkőzésen kiharcolta a konferencia-fináléba kerülést a Nyugati főcsoport alapszakaszát megnyerő San Jose Sharks az észak-amerikai jégkorongligában. Az áldozat a tavalyi nagydöntős Detroit Red Wings volt, amely az utolsó összecsapáson elszenvedett 2-1-es vereségével búcsúzott. A címvédő Pittsburgh Penguins tartja pályaelőnyét, az ötödik találkozót követően 3-2-re vezet a Montreal elleni párharcban.

Címvédőt vertek a Montreáli Kanadaiak 2010. május 7. 09:49 Két meccsel folytatódott az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság, az NHL rájátszása. Keleten a Montreal egy remek harmadik harmadnak köszönhetően nyert és egyenlített a címvédő Pittsburgh ellen, míg nyugaton az utolsó szalmaszálba kapaszkodó, tavalyi második Detroit többek között Johan Franzen négy találatával 7-1-re semmisítette meg a San Josét. Ám még így is csúnyán le van maradva a párharcban.

Montreal: a ligaelső után itt a címvédő 2010. május 1. 10:22 Kőkemény dolga van a Montreal Canadiensnek, amely a Keleti-főcsoport nyolcadik helyezettjeként nemrég óriási meglepetésre legyőzte az alapszakaszt megnyerő Washington Capitalst az észak-amerikai jégkorongliga rájátszásában, a Keleti-főcsoport negyeddöntőjében. Örülni nincs idő, rögtön a legjobb négy között a címvédő Pittsburgh Penguins várt az együttesre, amely nem hibázott és magabiztosan, 6-3-ra húzta be az első összecsapást.