KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "LDU_QUITO"
Labdarúgó klubvilágbajnokság: az LDU Quito bejutott a döntőbe 2008. december 17. 14:26 Az ecuadori LDU Quito jutott a labdarúgó klubvilágbajnokság döntőjébe, miután 2-0-ra verte a Pachucát a tokiói Olimpiai Stadionban.

Előnyben a Quito az első meccs után 2008. június 26. 04:52 Az LDU Quito az első játékrészben mutatott kiváló játékának köszönhetően 4-2-re nyert, így kétgólos előnnyel utazhat a Fluminense otthonába a Libertadores-kupa döntőjének második mérkőzésén. Az ecuadoriak négy gólt rámoltak be a rióiak hálójába az első 45 percben, a brazilok azonban két góllal válaszoltak, így maradt izgalom az egy hét múlva esedékes visszavágóra is.

Libertadores Kupa: a Liga de Quito már ott van a döntőben 2008. június 4. 09:07 Elsőként az Liga de Quito került be a labdarúgó Libertadores Kupa döntőjébe. Az ecuadori csapat az elődöntő első mérkőzősén, Mexikóban 1-1-es döntetlent játszott az Americával, a visszavágón pedig nem esett találat, így az idegenben lőtt gólt döntött.

Cabanas közellenség lett Brazíliában 2008. május 16. 11:25 Biztosra vehető, hogy a brazil Santos szurkolói nem állítanak szobrot Salvador Cabanasnak. A labdarúgó Libertadores-kupa negyeddöntőjének első összecsapásán ugyanis a paraguayi támadó duplájával nyert otthon 2-0-ra a mexikói América. A játéknap másik találkozóján sem az argentin San Lorenzo, sem pedig az ecuadori Quito nem szerzett előnyt, kettejük kilencven perce 1-1-es döntetlennel zárult.