KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "BERNARD_TOMIC"
Íme a valaha volt legrövidett ATP-meccs! 2014. március 21. 11:51 Huszonnyolc perc alatt (!), 6:0, 6:1-re kikapott az ausztrál szupertehetség Bernard Tomic a Miami Mastersen, a finn Jarkko Nieminen ellen. Új rekord született a magyar idő szerint csütörtök este rendezett, 2. fordulós mérkőzésen, hiszen ez volt az ATP-történet legrövidebb ütközete.

„Federer is itt tartott 20 évesen” 2013. január 12. 23:27 Tornagyőzelemmel melegített a hétfőn kezdődő Australian Openre a spanyol David Ferrer Új-Zélandon, Aucklandben, ahol a német Philipp Kohlschreibert múlta felül két szettben, 7:6, 6:1-re. Kétezer kilométerrel arrébb Bernard Tomicot ünnepelte egész Sydney.

Dráma Sydneyben, Federer a földön aludna 2011. szeptember 18. 13:15 Bár maga Roger Federer is úgy vélekedett a szombati páros elvesztése után, hogy csapata esélye a világcsoportba jutásra minimálisra csökkent, vasárnap Sydneyben a Royal Gold Club füvén a vendégek közel kerültek a csodához. Két nap után a házigazdák 2-1-re vezettek, de előbb Federer négy játszmában legyőzte Bernand Tomicot, majd a lábsérüléssel bajlódó Stanislas Wawrinka a döntő szettben 5:3-ra elhúzott a korábbi wimbledoni bajnok Lleyton Hewitt ellen, amikor sötétedés miatt félbeszakították a mérkőzést. Folytatás hétfőn.

Federer kellett az egyenlítéshez 2011. szeptember 16. 13:50 Roger Federer hozta egyenesbe a svájci Davis-kupa válogatottat Stanislas Wawrinka veresége után, a Világcsoportba jutásért zajló rájátszás pénteki játéknapján, Ausztrália ellen. Federer két óra, 50 perces mérkőzésen, szetthátrányból diadalmaskodott (5:7, 7:6, 6:2, 6:3) Sydneyben, füvespályán. Folytatás a párossal magyar idő szerint szombaton hajnalban.

Megfuttatta a hazai tini Rafael Nadalt 2011. január 22. 13:42 Rafael Nadal (1.) jutott utolsóként a legjobb 16 közé az Australian Openen. A világelső a vártnál sokkal nehezebben állította meg az utolsó hazai reménységet, Bernand Tomicot csak 6:2, 7:5, 6:3-ra tudta legyőzni. Kiesett a ciprusi Markosz Bagdatisz (21.), aki az osztrák Jürgen Melzer (11.) ellen adta fel találkozóját 7:6, 1:6, 2:6, 3:4-es állásnál. Nincs már versenyben ausztrál és francia sem Melbourne-ben, a hazaiak nagy bánatára a végső győzelemre is esélyes Samantha Stosur (5.) nem bírt a cseh Petra Kvitovával (25.), 7:6, 6:3-ra kapott ki. Részletek később...