Magyar vagyok, nem Tour-ista!

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 6. 14:51
Elméletileg huszonnyolcan, gyakorlatilag tizennégyen pályáztak a lehetséges kilenc helyre. Pontosabban nyolcra, hiszen az már hetek, hónapok óta a napnál is világosabb volt, hogy a Crédit Agricole csapata Thor Hushovdtól várja a csodát a 2008-as Tour de France-on. Amit, ha nem is a sárga, de legalább a zöld trikó testesíthet meg.

A kimondva, kimondatlanul védettséget élvező norvég klasszis sprinteren kívül négy francia (Jimmy Engoulvent, Christophe Le Mevel, William Bonnet, Remi Pauriol), két ausztrál (Simon Gerrans, Mark Renshaw), illetve egy-egy orosz (Alekszandr Bocsarov) és kazah (Dimitrij Fofonov) kerekes nyert bebocsátást, Bodrogi László pedig körön kívülre került.

Így hát szombaton, a Brest és Plumelec közti 197,5 kilométeres nyitószakasszal sorrendben harmadszor rajtolt el az elsőszámú kerékpáros körverseny mezőnye az elsőszámú magyar kerékpáros nélkül.

A pekingi olimpiára a Tourral, a varesei világbajnokságra a Vueltával hangolt volna Bodrogi, kétlépcsős tervének első fázisa tehát már füstbe ment. Az ötkarikás pódiumról lelépve aligha löknék félre a spanyol körverseny előtt, még akkor sem, ha az év végén lejáró szerződését borítékolhatóan nem hosszabbítja meg, várhatóan klubot vált.

Ha a kínai fővárosban Bodrogi László tudásához méltóan szerepel az időfutam-versenyben, akkor érmes lehet. 2007 szeptemberében a svájci Fabian Cancellara mögött, a holland Stef Clement-t megelőzve lett vb-ezüstérmes Stuttgartban, egy hasonló medália bezsebelése nem tűnik lehetetlen küldetésnek.

Elvégre a végső győzelemben reménykedő elit igencsak zárt kör, legfeljebb hatan-heten pályázhatnak reális eséllyel a dobogóra. A 31 esztendős magyar kiválóság kőkeményen edz, elszántan küzd, hogy valóra váltsa álmát Pekingben. Hetente hat-hétszáz kilométert teker.

A Tour de France eredménylajstromát nap mint nap böngészve viszont hiába keressük Bodrogi nevét. A 4. és a 20. etapon különösen fájó a hiánya, ekkor ugyanis az időfutam-specialisták mérettetik meg magukat. Nélküle.