Vége a Balázs-show-nak Ausztriában

Szerző: SHLétrehozva: 2012. július 26. 12:41
Idei második ATP-negyeddöntőjére hajtott Balázs Attila Kitzbühelben, pechjére az első kiemelt Philipp Kohlschreiber volt az ellenfél, aki bár az olimpiára készül, nem vette félvállról a meccset (6:4, 6:1, 70 perc alatt).

Balázs 3:0-as vezetésre tett szert szerda este, csakhogy eső miatt elhalasztották a folytatást ami nem jött jól a világranglistán 258. magyarnak.

Innen már csak két fogadójátékot tudott nyerni csütörtök délelőtt, s bár a második szettben három bréklabdája is volt, egyik lehetőséggel sem tudott élni.

A 28 éves német élete formájába lendült a nyáron, a Roland Garros óta a legjobb nyolcig mindenhol eljutott, ahol csak elindult. Halléban Rafa Nadalt verve lett elődöntős, Wimbledonban pedig a mallorcai klasszis hóhérát, Lukas Rosolt ejtette ki, később a negyeddöntő jelentette a végállomást a számára. Éppen azt Lukas Rosolt, aki most visszavághat neki a következő fordulóban, Kitzbühelben.