Újra Federer-Nadal finálé lesz Madridban

Szerző: shLétrehozva: 2010. május 15. 22:23
A tavalyi versenyhez hasonlóan idén is álomdöntőben tapsolhat a nagyérdemű a 2.853 millió euró összdíjazású madridi ATP-torna döntőjében. Roger Federer ugyanis 2 óra 6 perces csatában 7:5, 3:6, 6:3-ra legyőzte a spanyol David Ferrert, ezzel a fináléba került.

ATP 1000-ES TORNA, MADRID, NEGYEDDÖNTŐ (2,853 MILLIÓ EURÓ, SALAK):
Federer (svájci, 1.) - Ferrer (spanyol, 9.) 7:5, 3:6, 6:3

Mindhárom szettben egy-egy alkalommal brékeltek a játékosok, a harmadik játszmában Federernek ez 4:3.as vezetésnél jött össze. Újabb sikere számára döntőt, a tenisz szerelmesei számára pedig minden bizonnyal újabb felejthetetlen élményt jelent.

Federer-Nadal finálé következik vasárnap, a két gigász éppen egy esztendeje, szintén Madridban csapott össze utoljára. Akkor Federer kerekedett felül, de a spanyol egy 3 órás elődöntőből érkezett, Djokoviccsal viaskodott olyan sokáig.

Most a svájci lehet majd a fáradtabb.

A döntő eredményétől függetlenül biztos, hogy hétfőtől Rafa Nadal visszaelőzi Novak Djokovicsot és ismét a második lesz a világranglistán.