Troicki jelentette Roddick végállomását

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 16. 07:10
Hatalmas meglepetésre kiesett az első helyen kiemelt, amerikai Andy Roddick a Washingtonban rendezett 508 ezer dollár összdíjazású keménypályás férfi tenisztorna negyeddöntőjében a szerb Victor Troickivel szemben. Alacsonyabban rangsorolt ellenfele 0:6, 6:2, 6:4-el ejtette ki a hazai klasszist. A legjobb nyolc között az argentin Juan Martin Del Potro és a német Tommy Haas is simán jutott az elődöntőbe.

Az idén San Joséban és Dubajban is tornát nyerő, jelenleg a világranglista kilencedik helyén álló Roddick az első szettet még simán hozta 93. helyen rangsorolt ellenfelével szemben, az utána következő két szett viszont maga volt a rémálom a korábbi világelső számára. Az első egyéni tornagyőzelmére hajtó Troicki simán hozta az utolsó két játszmát.

A fiatal szerb az elődöntőben a lényegében még ismeretlen, orosz Igor Kunyicinnal találkozik, aki 27 évesen már nem tartozik a kezdők közé, ennek ellenére még nem tudott kiugró eredményt elérni pályafutása során. A washingtoni negyeddöntőben az indiai Somdev Dev Varmant verte 6:4, 6:1-re.

Az idén már két tornagyőzelmet is elkönyvelő argentin Del Potro hozta a papírformát és elpüfölte az amerikai John Isnert 6:4, 6:4-re, ezzel nagy sebességgel halad újabb végső sikere felé.

Ebben valószínűleg csak elődöntőbeli ellenfele, a negyedik helyen kiemelt Tommy Haas állíthatja meg, aki a kolumbiai Alejandro Fallát intézte el 7:5, 6:1-re.