Tenisz, Stuttgart: Venus Williams lemosta a pályáról Szafinát

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 3. 20:25
Rangadó helyett meglehetősen egyoldalú mérkőzésen győzött a hatodik helyen kiemelt Venus Williams a harmadikként rangsorolt Dinara Szafina ellen, a stuttgarti 650 ezer dollár összdíjazású női tenisztornán a legjobb nyolc között. Nagyja Petrova Li Na-t verve elődöntős.

Két jó formában lévő teniszező csapott össze pénteken a negyeddöntőben Stuttgartban, kiélezett mérkőzésre számítottak a szakértők, mind az orosz, mind az amerikai remek eredményekkel rendelkezik a nyárról.

Azonban pénteken Szafina még csak bréklabdáig sem jutott el, tehetetlen volt Venus szervái ellen, aki összesen nyolc labdamenetet bukott adogatóként. Ezek után nem is meglepő, hogy a 6:3, 6:2-re szenvedett vereséget a harmadik kiemelt.

Nagyja Petrova megállította a világelső Serena Williamset legyőző Li Na-t, sima két szettben verve a kínai játékost.