Serena Williams újra a csúcsra tör

Szerző: shLétrehozva: 2011. augusztus 1. 10:47
A tavalyi wimbledoni Grand Slam-győzelme, és júniusi visszatérése óta első sikerét aratta a WTA Touron Serena Williams, aki a stanfordi 721 ezer dolláros viadal döntőjében 7:5, 6:1-re verte meg Marion Bartolit. Az amerikai teniszező ezzel 90 helyet lépett előre a világranglistán.

Egyben visszavágott francia riválisának, aki néhány hete legyőzte őt Wimbledonban. Serena 2:4-ről fordított az első szettben, majd onnan a következő tíz gémből nyolcat nyerve húzta be 2008 óta első tornagyőzelmét saját közönsége előtt (igaz 2009 óta nem is indult hazájában).

„Most minden versenyt komolyabban veszek, persze ez korábban is így volt, de most mégis jobban figyelek. Azt egész kemény pályás szezonra sokkal inkább koncentrálok, mert hiszik vagy nem, nem szeretem a füvet" – nyitott a boldog győztes.

„Utálom a háromjegyű számokat, ezért is örülök, hogy a ranglistán az első száz között vagyok és szeretném, ha rövidesen visszakerülnék a legjobb tízbe" – tette hozzá a 13-szoros Grand Slam-bajnok, akinek utolsó nem GS-tornás sikere 2009-ben Dohában született.

Williams bár jelenleg a 79. a hagyományos világranglistán (azt azért ne feledjük, hogy stanfordi győzelmével egy hét alatt 90 helyet javított), de az idei pontok alapján az 54. és egy US Open-győzelemmel akár visszatérhet a top10-be.

A női világranglistán nem, a férfiaknál egy változás történt a legjobb tízben (Mardy Fish helyet cserélt Tomas Berdychhel). Ami a magyarokat illeti, Babos Tímea visszatért a legjobb 200-ba, Balázs Attila 34 pozíciót visszacsúszva már a csak a 275.