Román vezetés Budapesten

Szerző: MTILétrehozva: 2014. február 5. 17:16
Jani Réka-Luca rendkívül simán, 6:1, 6:0-ra kikapott a román Sorana Cirsteától, így a vendégek kerültek 1-0-s előnybe szerdán Budapesten a tenisz Fed Kupa euro-afrikai zóna I-es csoport tornáján.

A világranglistán 253. magyar játékos és ellenfele között 227 helynyi különbség van, ami hamar kiütközött: a mérkőzés első 15 labdamenetét a 23 éves Cirstea nyerte. Ezután a 22 esztendős Jani még hozott egy gémet, ám mint kiderült, ez volt az utolsó számára. A tenyeres és fonák oldalon is sebezhetetlen román 47 perc alatt hozta a párharc első meccsét.

A másik egyest Babos Tímea (83.) és Simona Halep (10.) vívja, utóbbit tavalyi hat tornagyőzelme után az év felfedezettjévé választotta a WTA. Az elmúlt évben a budapesti versenyen Halep 7:5, 6:1-re legyőzte Babost a negyeddöntőben, majd a tornát is megnyerte.

A két válogatott különmérlegében a románok 7-1-re vezetnek. Az egyetlen magyar siker 1993-ban született.