Óriási zuhanásban a legjobb magyar

Szerző: SHLétrehozva: 2012. január 3. 08:29
Nem indult jól a 2012-es szezon Arn Grétának: elsőszámú női teniszezőnk címvédőként már az nyitófordulóban kikapott az aucklandi 220000 dollár összdíjazású, keménypályás WTA Grand Prix-n, és így 280 ranglistapontot veszítve több mint 30 helyet csúszik vissza jövő hétfőn a ranglistán. Tavaly az új-zélandi elődöntőben legyőzte Julia Görgest (7:6, 6:3), de ezúttal, 2 óra 20 perces nagy csatában kikapott az ötödik kiemelt némettől (7:5, 3:6, 6:4).

Hiába vezetett 3:1-re az egymáselleni mérkőzések tekintetében Arn Gréta egykori honfitársa ellen, a nála majd tíz évvel fiatalabb Julia Görges már tavaly Tokióban megmutatta, hogy új időszámítás kezdődött kettejük csatározásában: három vereség után 6:2, 6:1-re győzte le a magyart. Nem csak ezért volt ő a keddi találkozójuk esélyese. Igazi veszítenivalója Arn Grétának volt, mert rengeteg pontot kellett megvédenie, ami mindig extra teher a játékoson.

A mérkőzés statisztikája alapján Arn Gréta a második játszmában teniszezett a legjobban: kétszer is elnyerte a német adogatását, miközben a saját szerva-gémjeit hozta. Az első és a harmadik szettben is tudott brékelni, de akkor Görgesnek ez többször sikerült, mert a fontos pillanatokban ő jobban koncentrált (az első felvonásban például kilenc adogatóelőnyből csak egyet tudott értékesíteni a magyar).

Pánikra egyelőre semmi ok, Arn Grétának nincs több megvédendő pontja januárban, így a következő két ausztráliai állomáson minden győzelem pluszként jelentkezik.