Nagy Kyra már elődöntős párosban

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 9. 19:37
Óriási küzdelemben, szupertiebrék után biztosította helyét a legjobb négy között a Nagy Kyra, Veronika Kapsaj, magyar-ukrán páros a Budapesten zajló Gaz de France Grand Prix szerdai játéknapján. Az Anna-Lena Grönefeld, Ipek Senoglu német-török kettős a második szett elején vette át a játék irányítását, azonban az utolsó pillanatokban képtelenek voltak az adódó lehetőségeket kihasználni. A magyar-ukrán duó első meccslabdáját értékesítve lépett tovább.

Az egyes versenyben az első fordulóban a cseh Lucie Safarovától vereséget szenvedő Nagy Kyra párosban tovább menetel Budapesten.

A magyar játékos a legjobb nyolc között az ukrán Kapsajjal az oldalán jól kezdett, hiszen magabiztos röpte- és szervajátékkal megnyerték az első szettet. Kétszer is elvették ellenfelük szerváját, mindkét adódó bréklabdájukat értékesítve.

A második szettben a 2006-ban a Roland Garroson a negyeddöntőig menetelő Grönefeld vezetésével teljesen megváltozott a játék képe. A gyengélkedő Kapsaj állandó könnyű célpontot jelentett a német-török duónak.

A rendkívül sima játszma után következhetett a mindent eldöntő szupertiebrék, amely óriási csatát hozott. Az első pontok kevés szerencsét hoztak a magyar-ukrán párosnak, ellenfelük hamar előnyre tett szert, azonban 6:4-es pontállásnál két kemény labdamenet is a javukra dőlt el és kiegyenlítettek.

Ekkor ismét a Grönefeld, Senoglu duó pillanatai következtek, két meccslabdához jutottak, azonban az addig keveset mutató Kapsaj remek nyerőütéseivel fordítottak.

Végül az első mérkőzéslabdájukat egyből értékesítették miután Grönefeld elpuskázott egy röptét, ezzel bejutottak a legjobb négy közé.

GAZ DE FRANCE GRAND PRIX, PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
Nagy, Kapsaj (magyar, ukrán) – Grönefeld, Senoglu (német, török) 6:4, 1:6, 12:10 (szupertiebrék után)