Nadal dalolva menetelt a nyolc közé

Szerző: shLétrehozva: 2008. június 30. 18:56
Ápolták, mégis szenzációsan teniszezve nyert 6:3, 6:3, 6:1-re a spanyol Rafael Nadal a wimbledoni torna nyolcaddöntőjében Mihail Juzsnyij ellen. A salakkirály füvön is remekel, és míg tavaly kétszettes hátrányból nyert ugyanitt az orosz ellen, ezúttal 130 perc alatt hozta a kötelezőt.

A második kiemelt Rafael Nadal esélyesként lépett Wimbledon gyepére hétfő délután, még akkor is, ha Mihail Juzsnyij elleni örökmérlege nem ennyire meggyőző: tíz találkozásukból hatszor nyert a hispán, négyszer pedig ellenfele. Ráadásul legutóbbi összecsapásukon Juzsnyij imponált 6:0, 6:1-re Chennai-ban.

Az összecsapás szinte még el sem kezdődött, a Nadalért szorítók kezdhettek is aggódni. No, nem a látottak miatt, sokkal inkább azért, mert kedvencük egy rossz mozdulat után a térdéhez kapott, majd orvost is kellett hozzá hívni. A sérülés súlyosnak tetszett, ám tízpercnyi ápolást követően mégis folytatódhatott a csata.

Nem is akárhogy, már ami a spanyolt illeti, hiszen 2:1-es vezetésénél elcsípte ellenfele adogatását. Öröme azonban nem tartott sokáig, Juzsnyij azonnal „visszabrékelt”, ezzel meg odalett az előny – gondolták a nézők, de nem Nadal: ismét elnyerte ellenfele adogatójátékát, s mivel hozta a sajátjait, 6:3-mal zárult az első szett.

Ha egy üzlet beindul: Nadal ismét „lopott”, az első és az utolsó Juzsnyij-szerválást megnyervén megint 6:3-mal büszkélkedhetett. Az orosz ezúttal egyszer sem lepte meg az ibériait.

Ez, és a kétszettes hátrány valószínűleg annyira lelombozta, hogy a harmadik kanyarban „előreengedte” ellenfelét, az eredményjelző már 5:0-át mutatott, amikor három meccslabdát hárítva végül megszerezte becsületjátékát. Nadal a végén már nem kegyelmezett és 6:1-gyel abszolválta a bő kétórás mérkőzést.

Spanyolország büszkesége a negyeddöntőben a Murray-Gasquet párviadalból kikerülő nyertessel találkozik.