Majdnem leégett Ivanovics Amerikában

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 26. 19:31
Vígjátéknak indult, aztán kis híján drámába torkollott a múlt hét hétfő óta újfent világelső Ana Ivanovics mérkőzése az orosz Vera Dusevina ellen az Egyesült Államokban zajló Grand Slam-torna első fordulójában. A szerb teniszezőnő könnyed első játszma, majd egy hosszúra nyúló mélyrepülés után, mintegy két órás csatában végül 6:1, 4:6, 6:4-re győzött.

Vinci (olasz) –  Cohen-Aloro (francia) 6:1, 6:4
Garbin (olasz) – Ani (észt) 6:0, 7:6 (7-5)
Govorcova (fehérorosz) – Zahlavova (cseh) 6:3, 6:1

Feldobta az ismételt világelsőség Ana Ivanovicsot, aki az amerikai nyílt teniszbajnokság nyitányán az orosz Dusevina ellen kezdett. A mérkőzés „országos” szerb győzelmet ígért, amelyre a klasszis szépség nem is cáfolt rá – legalábbis az elején.

Az első szettet álomtenisszel, magabiztosan kezdte Ivanovics, ellenfele többször hibázott és képtelen volt felvenni a mérkőzés ritmusát.

Csendesen csordogált a találkozó, majd húszpercnyi játékot követően hirtelen már 5:0 állt az eredményjelzőn – kitalálhatják, Ivanovics javára. Ekkor Dusevina adogathatott, a szerb pihent egyet, el is vesztette ezt a játékot simán, semmire.

Ivanovics aztán döntött, első szettlabdáját hozta, és 26 perc elteltével 6:1-gyel ülhetett le pihenni. Az első felvonásban 57 százalékban teljesítette nyitóadogatásait a világranglista vezetője, közte egy ászt is beütött.

Hasonlóan könnyed játékot vártunk a folytatásban, ám csakhamar kiderült, ezt az orosz lányt nem abból a fából faragták. Pedig Ivanovics ott folytatta, ahol abbahagyta. Gyorsan brékelt, majd nem sokkal később már 4:2-re is vezetett.

Aztán olyan hullámvölgybe került, amely kis híján a mérkőzésébe került. Dusevina visszajött a meccsbe, kiegyenlített, mi több 6:4-re be is húzta a középső szettet. Ez aztán a meglepetés, a szerb világsztár több kettős-, és 19 (!) darab ki nem kényszerített hibát vétett.

Játéka teljesen szétesett, az utolsó játszmában össze kellett szednie magát, ha nem akart óriási blama részese lenni. A US Open történetében még sohasem fordult ugyanis elő, hogy az első két fordulóban elbúcsúzott volna az aktuális világelső.

Nos, az ugyanezen a táblázaton mindössze 57. helyen szerénykedő orosz meghúzogatta az oroszlán bajszát, de az igazi izgalmak csak eztán következtek.

Az első hat játékot hozták az adogatók, aztán 3:3-nál végre az esélyesebb dominált és brékelt. Ám miután a saját adogatójátéka is sikeres volt, újabb áramszünet következett Ivanovicsnál. Megremegett a kéz, Dusevina egy meccslabdát is hárítva szépített (5:4).

Mi több, a tizedik játékban is vezetett, Ivanovics 15-40-nél kapott észbe, nem veszthet el egy újabb adogatójátékot, mert az könnyen a mérkőzésébe kerülhet. A csillag visszajött, többek között egy 103 km/h-s ásznak köszönhetően, majd harmadik mérkőzéslabdáját pontra váltva végül hatalmas küzdelemben győzött.

A 40 (!!) ki nem kényszerített hiba azért soknak tűnik, nem beszélve a számos kettős hibáról. Le a kalappal az orosz előtt, Ivanovics a következő körben vagy a francia Julie Coinnel, vagy egy ausztrál Casey Dellacquával játszik.