Kétnapos csatában védett címet Djokovics

Szerző: shLétrehozva: 2010. február 28. 14:09
A vártnál nehezebben, háromszettes csatában győzött a dubaji 1,6 millió dollár összdíjazású férfi tenisztorna kétnaposra nyúló döntőjében a címvédő Novak Djokovics az orosz Mihail Juzsnij ellen.

A szombaton felhőszakadás miatt a szerb 7:5, 2:0-s vezetésénél szakadt félbe a találkozó, a vasárnapi folytatás pedig nem az első kiemelt elképzelései szerint alakult. Egy gyors szervajátékkal 3-0-ra elhúzott, de brékelőnyét azonnal elbukta, majd nem sokkal később a szettet is riválisának ajándékozta.

A harmadik felvonás a másodikhoz volt hasonlatos, a szerb hiába vette el korán Juzsnij adogatójátékát, az orosz azonnal visszavágott. Aztán 3-3 után a láthatóan kimerült Djokovics utolsó erőtartalékait mozgósítva végül bebiztosította tornagyőzelmét.

A héten rendezett további tornákon Acapulcóban Venus Williams győzött, a férfiak versenyét David Ferrer nyerte. Kuala Lumpurban a Jelena Gyementyjevát legyőző Alissza Klejbanova diadalmaskodott, míg Delray Beachen zajló férfi viadalon Karlovic-Gulbis finálét rendeznek.

BARCLAYS DUBAI TENNIS CHAMPIONSHIPS - ATP TORNA, 1 619 500 DOLLÁR ÖSSZDÍJAZÁS, KEMÉNY PÁLYA, DÖNTŐ
Djokovics (szerb, 1.)-Juzsnij (orosz, 7.) 7:5, 5:7, 6:3
MALAYSIA OPEN, KUALA LUMPUR - WTA TORNA, 220 000 DOLLÁR ÖSSZDÍJAZÁS, KEMÉNY PÁLYA, DÖNTŐ
Klejbanova (orosz, 4.)-Gyementyjeva (orosz, 1.) 6:3, 6:2
ABIERTO MEXICANO TELCEL P/B HSBC - WTA-TORNA, 220 EZER DOLLÁR, SALAK, DÖNTŐ
V. Williams (amerikai, 1.)-Hercog (szlovén, 8.) 2:6, 6:2, 6:3
ABIERTO MEXICANO TELCEL, ACAPULCO - ATP TORNA, 955 000 DOLLÁR ÖSSZDÍJAZÁS, SALAK
Ferrer (spanyol, 3.)-Ferrero (spanyol, 4.) 6:3, 3:6, 6:1
DELRAY BEACH INTERNATIONAL TENNIS CHAMPIONSHIPS, ATP TORNA, 442 500 DOLLÁR ÖSSZDÍJAZÁS, KEMÉNY PÁLYA, ELŐDÖNTŐ:
Gulbis (lett)-Nieminen (finn) 6:4, 6:4 Karlovic (horvát, 2.)-Fish (amerikai) 6:2, 6:3