Federer ezúttal sem vesztett szettet

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 2. 18:53
Könnyedén jutott tovább Roger Federer az angol nyílt teniszbajnokságon, miután Mario Ancicot búcsúztatta könnyedén, 6:1, 7:5, 6:4-re. A ötszörös wimbledoni bajnok világelső mindössze egy és háromnegyedóra alatt nyert. A svájci klasszisnak ez volt sorozatban a hatvannegyedik győzelme füvön.

Roger Federer Wimbledonban legutóbb Mario Ancictól szenvedett vereséget, hiszen a horvát 2002-ben az első körben legyőzte a jelenlegi világelsőt. Az első helyen kiemelt versenyző azóta sorozatban ötször nyerte meg a wimbledoni tornát, és kettejük mérlegében 5-1-re vezet.

A két teniszező legutóbbi találkozóján egyébként ugyancsak a világelső diadalmaskodott, hiszen nem egészen egy hónappal ezelőtt a Roland Garros harmadik fordulójában 6:3, 6:4, 6:2-re nyert.

A svájci villámrajtot vett a világranglista negyvenharmadik helyezettje ellen, hiszen első két adogatását „semmire” nyerte, és ellenfele adogatását is könnyedén vette el. A folytatásban aztán végre a horvát is alkotott valamit, és megnyerte szervajátékát.

A továbbiakban azonban ugyanúgy Federer irányította a játékot, ellenállhatatlanul adogatott, és másodszor is elnyerte ellenfele adogatását, ezzelpedig meg is nyerte a szettet 6:1-re.

A második felvonás 1:1-es állásánál eleredt az eső, emiatt mintegy két órát állt a játék. A pihenő a horvátnak jött jobban, hiszen tartani tudta a lépést klasszis ellenfelével, egészen 5:5-ig ki is tartott a lendülete. Ekkor azonban Ancic szervái után megszületett az első brék a második szettben.

Ezután a horvátnak esélye sem volt kiharcolni a rövidítést, így ebben a játszmában 7:5-re nyert Federer.

A harmadik szettben a svájci már csak annyit adott ki magából, amennyi feltétlenül szükséges volt, viszont Ancic küzdött becsülettel. 3:2-es állásnál azonban Federer elvette ellenfele adogatását, ez pedig elég volt ahhoz, hogy ezt a felvonást, valamint a meccset is megnyerje. A csillag ennek köszönhetően bejutott a legjobb négy közé, ahol a Szafin-Lopez párharc győztesével játszik majd.