Federer és Djokovics is harmadik körös

Szerző: SHLétrehozva: 2012. május 30. 14:05
A világelső Novak Djokovics három sima szettben legyőzte a szlovén Blaz Kavcic-ot a Roland Garros második fordulójában, és közelebb került egy álomhoz. Roger Federer is továbbment, és csak kicsit izzadt meg.

Ezzel a győzelemmel a szerb teniszező már sorozatban 23-dik győzelmét aratta a nagy Grand Slam versenyeken, legutoljára éppen a tavalyi francia nyílt teniszbajnokságon kapott ki Roger Federertől az elődöntőben.

Djokovics pályafutása első Roland Garros-győzelmére hajt, hiszen ezzel teljesítené a Karrier Grand Slam-et. Ez az egyik legkomolyabb egyéni elismerés, azaz ha egy játékos mind a négy nagy GS-tornát meg tudja nyerni (Australian Open, Roland Garros, Wimbledon, US Open).

Ezt eddig csak Rod Laver, Andre Agassi, Roger Federer és Rafael Nadal tudta megcsinálni az Open Era 1968 óta íródó történetében. Ráadásul a szerb az első profi teniszező lehetne Laver 1969-es sorozata óta, aki sorozatban nyeri meg a négy nagy trófeát.

A 16-szoros GS-győztes Roger Federer is sikerrel vette a második fordulót, de csak négy szettben tudott győzni Adrian Ungur felett, a harmadik játszmát a világranglistán 92. helyezett román nyerte hosszabbításban 8-6-ra. A maradék hármat Federer könnyedén behúzta (6:3, 6:2, 6:3).

Három óra 39 perces csata után továbbjutott a nagyon sokáig csuklósérüléssel szenvedő argentin Juan Martín Del Potro is, a második fordulóban a francia Édouard Roger-Vasselint győzte le (6:7, 7:6, 6:4, 6:4).

A harmadik körben azzal a horvát Marin Cilic-csel találkozik, aki szerdán az egykori salakmenő spanyol Juan Carlos Ferrerót búcsúztata három szettben.

A női világelső fehérorosz Viktorija Azarenka is ott van a harmadik körben, a német Dinah Pfizenmaiert intézte el sima 6:1, 6:1-gyel, és ehhez mindössze 55 percre volt szüksége. Ellenfele 29 ki nem készerített hibát vétett.

Azarenka januárban megnyerte az ausztrál nyílt teniszbajnokságot (Australian Open), és párizsi győzelme esetén az első nő lehet 2001 óta, aki megnyeri a szezon első két Grand Slam-tornáját.

2012-ES FRANCIA NYÍLT TENISZBAJNOKSÁG, ROLAND GARROS
FÉRFI EGYES, 2 forduló:
Roger Federer (svájci, 3.) - Adrian Ungur (román) 6:3, 6:2, 6:7 (6-8), 6:3
Juan Martín Del Potro (argentin, 9.) - Édouard Roger-Vasselin (francia) 6:7 (5-7), 7:6 (7-3), 6:4, 6:4
Juan Carlos Ferraro (spanyol) - Marin Cilic (7:6 (7-4), 6:2, 6:3)
Novak Djokovics (szerb, 1.) - Blaz Kavcic (szlovén) 6:0, 6:4, 6:4