Ebben több volt: máris búcsúzott Szávay

Szerző: shLétrehozva: 2009. május 4. 14:31
Szávay Ágnes az első fordulóban búcsúzott a kilencedik kiemelt, WTA-ranglistán 11. dán Caroline Wozniacki ellen az Internazionali BNL d'Italia elnevezésű, kétmillió dollár összdíjazású római salaktornán. Két játszmában, 3:6, 2:6-ra vesztett. Maradt a párosverseny Agnieszka Radwanskával.

Papíron a lehető legnehezebb ellenféllel szemben kezdett Szávay Ági az Örök Városban, a kilencedik kiemelt dán Caroline Wozniacki várt rá (az első nyolc a második körben kapcsolódik be a küzdelembe).

Wozniacki kezdett magabiztosabban, s 2:1 után az első adandó alkalommal elrabolta a magyar adogatójátékát. Azon melegében visszavágott Szávay, s 15-re brékelte le riválisát. A széria azonban folytatódott, a top tízbe vágyó dán megint könyörtelen volt, és visszahozta a brékelőnyt. A szettben maradásért semmire hozta szervagémjét a magyar sztár, majd két játszmalabdát is hárított, de végül beadta a derekát.

A második felvonásban biztatóan kezdett Szávay, ám három bréklabdát is veszni hagyott. Feltűnő volt, hogy a dán a döntő pillanatokban sokkal jobban koncentrált. Kétszer is legyűrte másfél évvel idősebb ellenfelét fogadóként, másodszor egy kettőshibával ajándékozta oda a játékot Szávay. Összesen hét bréklabdánál vesztett pontot a magyar, és ez döntőnek bizonyult. Második meccslabdáját kihasználva 6:3, 6:2-re győzött Caroline Wozniacki.

AZ ONLINE KÖZVETÍTÉS
VÉGEREDMÉNY: CAROLINE WOZNIACKI-SZÁVAY ÁGNES 6:3, 6:2
2. SZETT
6:2 – Két bréklabda után meccslabda, hárítva! Másodszorra nem volt kegyelem, egy óra 18 perc után ért véget a mérkőzés.
5:2 Ez a játék is odaveszett, harmadik kettőshibájával ajándékozta el a magyar hölgy (15:40-nél).
4:2 Ismét két bréklabda maradt kihasználatlanul Áginál, összeszorított fogakkal nyerte a játékot Wozniacki.
3:2 Magabiztos szervagém, 40-15-ről nyerte a magyar.
3:1 Harmincra hozta a játékot Wozniacki.
2:1 Pillanatok alatt bréklabdákhoz (kettőhöz) jutott Wozniacki és másodszorra élt is a lehetőséggel.
1:1 Három bréklabdát hagynott veszni a magyar, aztán az első alkalmat kihasználta az odensei, hogy egyenlítsen.
0:1 Ági adogathatott először, harmincra nyerte a játékot.
1. SZETT
6:3 Nagyot csatáztak, de harmadik szettlabdáját már értékesítette Wozniacki. 43 percig tartott a játszma.
5:3 Semmire nyerte a gémet Ági, ez talán önbizalmat ad a következő játékra.
5:2 Szoros játék után lépéselőnyben maradt a dán, a szettben maradásért szervál Ági.
4:2 Folytatódik a brékszéria, harminc-negyven után egyből lecsapott Wozniacki.
3:2 – Csattanós válasz, 40-15-ről fordított és csente el Wozniacki adogatójátékát Ági!
3:1 – Az első brék. Semmi-harminc után második szervából szépített a magyar, de utána két bréklabdához jutott a dán. Az elsőt kihasználta.
2:1 – Ismét csak egy labdamenetet engedett Wozniacki, és hozta adogatását.
1:1 – Semmi-harmincról fordított a mi lányunk, és máris egyenlő az állás!
1:0 – Ági szerezte az első pontot, de utána Wozniacki behúzta a játékot.
13:10. Elkezdődött az összecsapás.
13:05. Wozniacki kezdi majd a mérkőzést.
13:00. Már melegítenek a lányok. Felhők gyülekeznek Róma egén, de eső nem várható. Szél: É, sebesség: 2 km/óra, páratartalom: 50%

ELŐZETES

Először találkozik a júliusban 19. születésnapját ünneplő, lengyel felmenőkkel rendelkező Wozniackival. A négy tornagyőzelemnél tartó dán kétszer is GS-döntőt játszhatott pályafutása során a junioroknál, 2006-ban Wimbledonban nem talált legyőzőre. Idei mérlege: 28-9, Ponte Vedrában a kanadai Wozniakot verte meg a döntőben.

A magyar hölgy másodszor szerepel a római tornán, tavaly két szettben búcsúztatta az olasz Sara Errani a 32 között.

PÁROSBAN JÓL KEZDETT SZÁVAY ÁGI
A Szávay Ágnes, Agnieszka Radwanska duó az olasz Stefania Chieppa, Nathalie Vierin kettőst győzte le két sima szettben az első fordulóban, 6:2, 6:1-re. Mindkét játszmában csak az első adogatójátékot tudta hozni a két 26 éves olasz. Hétfőn derül ki, kivel meccselnek Ágiék a következő körben, a papírforma szerint a hatodik kiemelt Virginia Ruano Pascal, Cseng Csie duó következik.

Ági harmadik közös mérkőzését játszotta Radwanskával, Indian Wellsben és Miamiban nem jutott sikerélmény számukra.