Czink Párizsban is azonnal elbukott

Szerző: shLétrehozva: 2010. május 24. 15:29
Sorozatban hatodik első fordulós vereségét szenvedte el hétfőn Czink Melinda, aki az év második Grand Slam-tornáján, a Roland Garroson búcsúzott nyitómérkőzésén.

A magyar lányt a világranglistán 77. helyen rangsorolt Julia Görges búcsúztatta 68 perc alatt két játszmában 6:2, 6:3-ra. A német teniszező nyolc ászt ütött, és csak négy ki nem kényszerített hibát vétett, ezzel szemben Czink hat kettős- és tizenkettő önhibával zárt, amellett, hogy ellenfelének tíz bréklabdát engedélyezett.

Az újabb fiaskóval folytatódott a 28 esztendős magyar hölgy 2010-es mélyrepülése, hiszen Ponte Vedra Beach, Charleston, Fez, Estoril és Madrid után ez volt sorozatban hatodik első fordulós veresége, WTA-tornán utoljára márciusban Miamiban tudott mérkőzést nyerni. Ráadásul Czink tavaly a harmadik kanyarig jutott a Roland Garroson így minden bizonnyal ront jelenlegi világranglista-58. helyezésén.