Azarenkára rá sem lehet ismerni

Létrehozva: 2013. szeptember 30. 16:24
Tokió után Pekingben is rögtön a rajton elcsúszott a világranglista-második, címvédő Viktorija Azarenka magyar idő szerint hétfő délután. A fehérorosz lány jelenleg árnyéka korábbi önmagának, 15 kettőshibát ütött, 44 ki nem kényszerített hibával zárta a mérkőzést, így kis túlzással az ölébe hullott a győzelem a német Andrea Petkovicnak (6:4 2:6 6:4).

A finoman szólva is hektikus mérkőzésen Azarenka sorozatban három kettőshibával (!) juttatta bréklabdához ellenfelét 3:3-nál, és pillanatokkal később a szett egyetlen brékjét jegyezhettük fel.

A folytatásban viszont háromszor is elbukta szerváját a német, aki szédülésre panaszkodott, orvost is hívott a pályára.

Petkovic a döntő játszmában ismét csak jól tartotta magát, egy újabb bosszantó Azarenka-hiba után megkapta a lehetőséget arra, hogy kiszerválja a meccset, és élt is ezzel.